James Button Band prezentuje Mr. Highway

James Button Band to szczecinecki zespól rockowy w swej niezwykłej twórczości hołdujący najlepszym rockowym dokonaniami lat 60` i 70`. Formacja zaprezentowała właśnie pierwszy singiel zapowiadający jej debiutancki krążek Another Sleepy Album. Singiel jest zapowiedzią debiutanckiej płyty zespołu, która na rynku pojawi się na przełomie maja i czerwca. Poniżej teledysk do Mr. Highway.

Na pierwszy singiel promujący album wybraliśmy utwór „Mr. Highway” – mówi Kuba Legan, wokalista i gitarzysta James Button Band. – Nagranie utrzymane w stylu starego dobrego rocka lat 70′ z glam rockowym posmakiem. Fani Ziggiego Stardusta, wczesnego Kiss, T-rexa i Slade powinni wiedzieć, o co chodzi. Utwór opowiada o życiu w trasie, przejeżdżaniu przez kolejne miasta, przelotnym poznawaniu ludzi, zmęczeniu i funkcjonowaniu w innym podziale czasowym, niż ludzie, którzy chodzą spać i wstają o tzw. „normalnych” porach.

Jako producent płyty, miałem pomysł, aby tę tematykę zamknąć w jednej postaci tajemniczego Mr. Highwaya – kontynuuje Kuba Legan. – Mr. Highway jest gwiazdą, która przyjeżdża do miasta i wystarczy parę chwil, by wiedziały już o tym wszystkie dziewczęta. Jak każdy fan szeroko rozumianego rocka z fascynacją i rozbawieniem czytałem o środowisku groupies na przełomie lat 60’s i 70’s. Dlatego też utwór brzmi, jak przepuszczony przez dym i opary ginu solidny glam rock pełen autoironii i podtekstów. Oprócz naszych wokali można też usłyszeć partie kobiece. Bardzo chcieliśmy mieć w nagraniu amerykańskie dziewczyny, które wzdychałyby do „Mr. Highwaya” i udało nam się. Wielkie podziękowania dla Monique Hahn i Laury Kelley, które jak same przyznały bawiły się znakomicie przy tej skromnej lecz istotnej dla nagrania roli.

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , .