James Button Band prezentuje Mr. Highway

James Button Band to szczecinecki zespól rockowy w swej niezwykłej twórczości hołdujący najlepszym rockowym dokonaniami lat 60` i 70`. Formacja zaprezentowała właśnie pierwszy singiel zapowiadający jej debiutancki krążek Another Sleepy Album. Singiel jest zapowiedzią debiutanckiej płyty zespołu, która na rynku pojawi się na przełomie maja i czerwca. Poniżej teledysk do Mr. Highway.

Na pierwszy singiel promujący album wybraliśmy utwór „Mr. Highway” – mówi Kuba Legan, wokalista i gitarzysta James Button Band. – Nagranie utrzymane w stylu starego dobrego rocka lat 70′ z glam rockowym posmakiem. Fani Ziggiego Stardusta, wczesnego Kiss, T-rexa i Slade powinni wiedzieć, o co chodzi. Utwór opowiada o życiu w trasie, przejeżdżaniu przez kolejne miasta, przelotnym poznawaniu ludzi, zmęczeniu i funkcjonowaniu w innym podziale czasowym, niż ludzie, którzy chodzą spać i wstają o tzw. „normalnych” porach.

Jako producent płyty, miałem pomysł, aby tę tematykę zamknąć w jednej postaci tajemniczego Mr. Highwaya – kontynuuje Kuba Legan. – Mr. Highway jest gwiazdą, która przyjeżdża do miasta i wystarczy parę chwil, by wiedziały już o tym wszystkie dziewczęta. Jak każdy fan szeroko rozumianego rocka z fascynacją i rozbawieniem czytałem o środowisku groupies na przełomie lat 60’s i 70’s. Dlatego też utwór brzmi, jak przepuszczony przez dym i opary ginu solidny glam rock pełen autoironii i podtekstów. Oprócz naszych wokali można też usłyszeć partie kobiece. Bardzo chcieliśmy mieć w nagraniu amerykańskie dziewczyny, które wzdychałyby do „Mr. Highwaya” i udało nam się. Wielkie podziękowania dla Monique Hahn i Laury Kelley, które jak same przyznały bawiły się znakomicie przy tej skromnej lecz istotnej dla nagrania roli.

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , .