Łan Tajm: „Każdy w życiu ma swój moment”

Nie tęsknicie czasami za polskim rockiem lat dziewięćdziesiątych? Pamiętacie to charakterystyczne brzmienie? Facetów z włosami do pasa i w lenonkach? Kolory, gitary i  słońce. Zespół Łan Tajm zdaje się być wehikułem czasu w tamten klimat. Zapraszamy do lektury wywiadu z Błażejem Błaszko Kurnikowskim, liderem Łan Tajm!

Błażej, Łan Tajm zagra kiedyś na Woodstock?

Ba! Pytanie! Zagra na pewno, mocno w to wierzę. To świetny festiwal a grać dla takiej publiczności to cudowna sprawa. Woodstock jest jednym z największych muzycznych marzeń Łan Tajm 😉 Domyślam się, że nie pytasz bez powodu 😉 od utworu „Jedziemy na Woodstock” można powiedzieć, że zaczyna się przygoda nazwana Łan Tajm.

A jak wygląda Twoja muzyczna historia? Kiedy zacząłeś się interesować muzyką, kiedy po raz pierwszy zetknąłeś się z intrumentem?

Muzyka wywołuje emocje, dlatego od zawsze zafascynowany byłem dźwiękami, które były dla mnie dostępne, już jako wspomniany dzieciak słuchałem godzinami płyt analogowych z kolekcji moich rodziców. To magiczny czas. Moja pierwsza gitara… hmmm,  pamiętam rosyjskie pudło, byłem jeszcze w szkole podstawowej, ale tak się zaczęło. Ćwiczyłem intensywnie, aż opanowałem pierwsze chwyty i juz mogłem grac dziewczynom piosenki przy ognisku .

O jakie zespoły otarłeś się na przestrzeni wszystkich lat grania?

Pierwszy zespół założyliśmy z chłopakami w liceum, dołączyła do nas Asia, jako wokalistka – miała świetną barwę – zagraliśmy chyba nawet jakieś trzy koncerty. KGB, pod taka nazwą graliśmy jakiś czas. Było naprawdę świetnie, kolejna kapela to The Rocks i to był dla mnie skok, totalnie inny poziom. To już było koncertowanie w wielu miastach w Polsce, pierwsze wywiady w lokalnych telewizjach, wtedy poczułem tak naprawdę smak grania w zespole. Na przestrzeni lat grałem jeszcze w paru projektach, ale cały czas czułem niedosyt do momentu powstania Łan Tajm. To formacja, w której realizuję w w stu procentach moje pomysły.

Łan Tajm: i polsko i nie 😉 Dlaczego taka właśnie, przewrotna nazwa?

Chciałem, by nazwa dawała do zrozumienia, że każdy w życiu ma swoją szansę, ma ten jeden moment na wykorzystanie, tzw. ten swój czas, z którego warto skorzystać i tak w przybliżeniu powstała nazwa Łan Tajm. A dlaczego pisane po polsku ? Literka `Ł` bardzo mi się podoba, hahahaha! Nie nie wiem, po prostu po polsku lepiej, bardziej swojsko i z dystansem.

Jak zdefiniowałbyś muzykę, którą wspólnie tworzycie? Kogo z pewnością twórczość Łan Tajm zainteresuje?

Dobre pytanie. Na pewno jest to rockowe granie w najbardziej rockowym rozumieniu tego wyrażenia. Czasami lżej, czasami mocniej, ale każda nuta płynie z serca  i myślę, że wiele osób znajdzie coś dla siebie, słuchając naszych utworów. Wystarczy sprawdzić.

Jesteście obecnie na etapie pracy nad nową płytą – ile na temat nowego krążka możecie już zdradzić?

Można powiedzieć, że materiał na płytę jest prawie skończony. Nie zabraknie tam mocnych brzmień, to na pewno. Wciąż szlifujemy niektóre partie, rozwijamy pomysły, wkrótce będę mógł pochwalić się większą ilością szczegółów. Pozostaje też kwestia znalezienia wydawcy.

Zaprezentowaliście właśnie nowy klip – powiedz coś więcej o tym obrazie.

W utworze „Uśmiech rodzi Uśmiech” generalnie chodzi o pozytywny przekaz, o to by dostrzegać to co piękne, a nie zamartwiać się tym, co inni próbują nam wciskać do głowy. Pozytywna wakacyjna  piosenka i taki też jest klip w którym głównie chodzi o ten naturalny uśmiech. Z samym klipem mieliśmy trochę przebojów, gotowe wideo nam się totalnie rozsypało chwilę przed premierą, przygotowanie nowego zajęłoby spokojnie kilka tygodni a nie chcieliśmy przekładać premiery, więc na prędce skonstruowaliśmy zupełnie nowy klip z dostępnych materiałów… wyszło, doskonale 🙂 Ważne, że jest uśmiech!

Jak wygląda Wasza aktywność koncertowa?

Mamy przed sobą kilka koncertów ,czekamy także na propozycje jakiejś współpracy w tej materii –  jesteśmy otwarci jeżeli chodzi o granie. Po wszelkie szczegóły dotyczące naszej aktywności koncertowej zapraszamy na oficjalne kanały internetowe.

Dzięki za rozmowę i ostatni słowo oddajemy Łan Tajm

Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia naszego nowego kawałku zatytułowanego „Uśmiech Rodzi Uśmiech” i do zobaczenia na koncertach!

Tagi: , , .