25 lat “Na Własne Podobieństwo” Inkwizycji na Spring Forward Fest

Wyjątkowy koncert Inkwizycji na Spring Forward Fest. 25 lat “Na własne podobieństwo”.
Krakowska Inkwizycja będzie jednym z 12 zespołów, które zagrają na drugiej edycji festiwalu Spring Forward odbywającym się we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury. Zespół, który powstał 27 lat temu, mimo wielu zawirowań ciągle pozostaje aktywny, nagrywa nowe płyty i regularnie koncertuje. Koncert we Wrocławiu będzie jednak wyjątkowy, bo w kwietniu 25. urodziny obchodzi płyta “Na własne podobieństwo”, pierwsza polska punkowa płyta wydana na winylu przez niezależną wytwórnię, Nikt Nic Nie Wie. Z tej okazji, zespół odegra cały album na żywo. Będzie to jeden z zaledwie kilku koncertów, jakie Inkwizycja zaplanowała z tej okazji.
Expert, wokalista Inkwizycji o całej sprawie mówi tak: 25 lat temu pięciu entuzjastów, radosnych amatorów, bezczelnych punków weszło do wypasionego, profesjonalnego studia i mimo wszystko nagrali płytę. (…) Miałem zaszczyt być wśród tej piątki – pisze na stronie zespołu. – Zamierzamy świętować przez cały rok i dzielić się z wami radością, jaką daje granie. Będziemy grać całą płytę od deski do deski. W kilku momentach troszkę inaczej – mocniej, ciężej, gęściej. A już na pewno równiej!.
Spring Forward to dwudniowy festiwal, który stara się zaprezentować wszystko to, co ma do zaoferowania niezależna scena hardcore/punk. 1. i 2. kwietnia w przestrzeni Centrum Reanimacji Kultury wystąpi 12 zespołów z kraju i ze świata, m.in. Inkwizycja, Gnarwolves, Despite Everything, The Dead Goats. Pożegnalne koncerty zagrają też dwa wrocławskie zespoły, We Are Idols i Identity. Oprócz atrakcji czysto muzycznych, w czasie trwania festiwalu odbędzie się m.in. Czad Giełda i charytatywna loteria, która wesprze stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Spring Forward Fest 2
1-2.04.2016, Centrum Reanimacji Kultury
Jagiellończyka 10c/d, Wrocław
Zagrają:
Piątek:
Gnarwolves – pop punk, UK
Despite Everything – punk rock, Grecja
The Dead Goats – death metal, Białystok
Identity – hardcore, Wrocław/Warszawa
Deszcz – neocrust, Poznań
Glory Days – street punk, Warszawa
Sobota:
Inkwizycja – punk rock, Kraków
We Are Idols – hardcore, Wrocław
CZERŃ – metal/hardcore, Warszawa
LAZY CLASS – street punk, Warszawa
Crooked Letter – 90s emo/hardcore, Szwecja
Heatseeker – hardcore, Warszawa
Bilety w cenie 60 zł (karnet dwudniowy) i 40 zł (bilet jednodniowy) można nabywać na stronie organizatora, www.longwalkrecords.8merch.com. Liczba wejściówek jest limitowana do 250.

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , .