25 lat “Na Własne Podobieństwo” Inkwizycji na Spring Forward Fest

Wyjątkowy koncert Inkwizycji na Spring Forward Fest. 25 lat “Na własne podobieństwo”.
Krakowska Inkwizycja będzie jednym z 12 zespołów, które zagrają na drugiej edycji festiwalu Spring Forward odbywającym się we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury. Zespół, który powstał 27 lat temu, mimo wielu zawirowań ciągle pozostaje aktywny, nagrywa nowe płyty i regularnie koncertuje. Koncert we Wrocławiu będzie jednak wyjątkowy, bo w kwietniu 25. urodziny obchodzi płyta “Na własne podobieństwo”, pierwsza polska punkowa płyta wydana na winylu przez niezależną wytwórnię, Nikt Nic Nie Wie. Z tej okazji, zespół odegra cały album na żywo. Będzie to jeden z zaledwie kilku koncertów, jakie Inkwizycja zaplanowała z tej okazji.
Expert, wokalista Inkwizycji o całej sprawie mówi tak: 25 lat temu pięciu entuzjastów, radosnych amatorów, bezczelnych punków weszło do wypasionego, profesjonalnego studia i mimo wszystko nagrali płytę. (…) Miałem zaszczyt być wśród tej piątki – pisze na stronie zespołu. – Zamierzamy świętować przez cały rok i dzielić się z wami radością, jaką daje granie. Będziemy grać całą płytę od deski do deski. W kilku momentach troszkę inaczej – mocniej, ciężej, gęściej. A już na pewno równiej!.
Spring Forward to dwudniowy festiwal, który stara się zaprezentować wszystko to, co ma do zaoferowania niezależna scena hardcore/punk. 1. i 2. kwietnia w przestrzeni Centrum Reanimacji Kultury wystąpi 12 zespołów z kraju i ze świata, m.in. Inkwizycja, Gnarwolves, Despite Everything, The Dead Goats. Pożegnalne koncerty zagrają też dwa wrocławskie zespoły, We Are Idols i Identity. Oprócz atrakcji czysto muzycznych, w czasie trwania festiwalu odbędzie się m.in. Czad Giełda i charytatywna loteria, która wesprze stowarzyszenie Otwarte Klatki.
Spring Forward Fest 2
1-2.04.2016, Centrum Reanimacji Kultury
Jagiellończyka 10c/d, Wrocław
Zagrają:
Piątek:
Gnarwolves – pop punk, UK
Despite Everything – punk rock, Grecja
The Dead Goats – death metal, Białystok
Identity – hardcore, Wrocław/Warszawa
Deszcz – neocrust, Poznań
Glory Days – street punk, Warszawa
Sobota:
Inkwizycja – punk rock, Kraków
We Are Idols – hardcore, Wrocław
CZERŃ – metal/hardcore, Warszawa
LAZY CLASS – street punk, Warszawa
Crooked Letter – 90s emo/hardcore, Szwecja
Heatseeker – hardcore, Warszawa
Bilety w cenie 60 zł (karnet dwudniowy) i 40 zł (bilet jednodniowy) można nabywać na stronie organizatora, www.longwalkrecords.8merch.com. Liczba wejściówek jest limitowana do 250.
Piotr

Tagi: , , , , .