Airlines of Terror – “Terror form the Air” (2015)

  •  
  •  
  •  
  •  

Mojego pierwszego kontaktu z wydawnictwem  Goressimo Records nie zaliczam do udanych (recenzja “Halls of Victory”), ale zupełnie inaczej było z drugim albumem Airlines of Terror. Płyta włoskich death metalowców, którzy nie stronią od romansów z progresywnymi dźwiękami czy melodyjnych wstawek, to naprawdę udany wybór ze strony tej młodej wytwórni.

Muszę przyznać, że pomysłowość okładki zdobiącej “Terror from the Air” przewyższa większość obrazów jakie ostatnimi czasy miałem okazję widzieć (tak nawiasem mówiąc jestem ciekaw czy Włosi są pasjonatami szeroko pojętych środków komunikacji – pierwsza płyta nosi nazwę “Blood Line Express”. W sumie czemu nie, może istnieje gdzieś na świecie kvlt transportu i przewoźników?). Na krążku dominuje bardzo sprawnie odegrany amerykańsko-europejski death metal, który jest wręcz naszpikowany naprawdę imponującymi i przemyślanymi solówkami (Funeral Rites Made To Exceed The Speed Of Sound). W kwestii łojenia naprawdę nie ma wątpliwości, że Panowie znają się na swoim fachu oraz wiedzą że oprócz dużej dawki mocy muzyka nie może stracić na klimacie(Lysergic Parachutes czy Engines Behind The Lunar God Volcano).

Poziom samego ciężaru oraz brutalności kompozycji jest idealnie wyważony przez co te pół godziny mija naprawdę szybko i przyjemnie. Inny plus to przede wszystkim nienachalne podkreślenie swojego progresywnego zacięcia w grze gitarzystów – naprawdę miło jest posłuchać ciekawych rozwiązań jeżeli nie są one przesadnie wyeksponowane. Mówię tutaj o miłym akcencie na początku Red Wings Kaput (Swing Swin Kaput) czy transowym wręcz fragmencie w Terror from The Air, który bardzo fajnie wieńczy tę nienachalną i w pewien sposób unikalną podróż.

Reasumując warto sięgnąć po najnowszy materiał włoskiego Airlines of Terror. Ich death metal mocno trąci klimatem rodaków z Fleshgod Apocalypse czy nieco bardziej melodyjnej wersji  Hour of Penance, ale wydaje mi się że to nic złego skoro każdy kolejny odsłuch dostarcza mi po prostu niezłą zabawę. Płytka nie nudzi i myślę, że również będziecie do niej chętnie wracać.

Ocena: 7/10

Maciej

Tagi: , , , , , , , , , .