100 koncertów w 100 dni? Over The Under rzuca wyzwanie!

„Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni” – tak sami zapowiadają planowaną na jesień bieżącego roku trasę, podczas której zespół Over The Under planuje zagrać kolejno 100 koncertów w różnych miastach Polski.

 – Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – mówi Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista w Over The Under. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, iż będzie łatwo a to, że nie będzie łatwo nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni. Wszystko organizujemy sami, porozumiewamy się przy okazji z lokalnymi kapelami z całego kraju, by udowodnić, że da się nad Wisłą zrobić potężny tour bez wsparcia wielkiej wytwórni. Własnymi siłami – dodaje muzyk.

Zespół w tej chwili ma już potwierdzone prawie wszystkie ze stu planowanych koncertów. Trasa startuje 1.09. w Bydgoszczy. Pełną listę koncertów oraz wydarzeń z nimi związanych znajdziemy na oficjalnym profilu Facebook Overt The Under.

Na dzień dzisiejszy, potwierdzone zostały koncerty w następujących miastach:

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka (voc/git) i Krystiana Borowskiego (drums). Basistą grupy jest obecnie Kacper Olszak. Bezkompromisowość w tekstach, riffy inspirowane brzmieniem klasyków z NOLA oraz autentyczność w przekazie, to składowe debiutanckiego LP zatytułowanego „Over The Under”, którego premiera odbyła się z początkiem 2016 roku. W połowie 2017 roku Overt The Undet kończy trasę promującą ten krążek „Cowboys from Space tour” – zespół zagrał ponad 50 koncertów w kraju i zagranicą, a od 1 września rusza w trasę „100%tour” – czyli 100 koncertów w 100 dni!

Tagi: , , .