100 koncertów w 100 dni – sukces Over The Under

1 września wystartowała głośna trasa koncertowa zorganizowana przez bydgoski Over The Under. „100% tour”, czyli 100 koncertów w sto dni zakończyło się pełnym sukcesem! 9 grudnia w rodzimej Bydgoszczy zespół dał setny koncert!

Over the Under ma już za sobą finał – mówi Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista. –  Zagraliśmy w bydgoskim MCK setny koncert w ramach trasy „100% tour”, czyli 100 koncertów w sto dni”. Już przy 66 koncercie pobiliśmy światowy rekord w graniu na trasie dzień po dniu, a swoją całą trasą pobiliśmy go niemal dwukrotnie! To bezprecedensowe wydarzenie odbiło się echem nie tylko w naszym kraju, także w niemal całej Europie, bo koncertowaliśmy w takich krajach, jak Francja, Anglia, Belgia, Holandia i Czechy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas w tym czasie wspierali! – dodaje muzyk.

Over the Under nie zwalnia tempa, już 6 stycznia zespół wraca z koncertami do Holandii, w planach ma także koncerty w Szwecji a to według zespołu dopiero początek.

Over the Under swoją trasę tworzył ponad 7 miesięcy na własny rachunek. Do akcji wciągnął lokalne zespoły na terenie całego kraju. Relacje z kolejnych koncertów można było na bieżąco śledzić m.in na oficjalnym profilu FB zespołu: www.facebook.com/overtheunderpl/

Na podstawie zgromadzonych podczas trasy materiałów wideo, Over The Under planuje stworzyć dokument obrazujący przebieg trasy – swoim wyczynem zespół ustanowił światowy rekord. Jednak, jak deklaruje Over The Under, bicie rekordu jest w kontekście „100% tour” drugorzędne.  – Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – mówi Karol Korniluk. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, iż będzie łatwo a to, że nie będzie łatwo nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. Własnymi siłami – dodaje muzyk.

 

Tagi: , .