Act Of Denial publikuje zapowiedź nowego singla

Nowa supergrupa Act Of Denial opublikowała oficjalny teaser swojego nowego singla zatytułowanego Down That Line, który ma zostać wydany już 25 października w serwisach Bandcamp, Hearnow, Cd baby, Spotify, Youtube i iTunes. Jest to trzeci singiel z nadchodzącego, debiutanckiego albumu grupy zatytułowanego Negative.

Act of Denial zrzesza muzyków takich jak gitarzysta prowadzący Voi Cox (Koziak, Victim), gitarzysta i twórca tekstów Luger (Benighted, Koziak), wokalista Bjorn Speed Strid (Soilwork), basista Steve Di Giorgio (Death, Testament), perkusista Krimh (Septicflesh) i klawiszowiec John Lönnmyr (The Night Flight Orchestra).

Jak skomentował zespół:
Oprócz oficjalnej zapowiedzi naszego nowego singla Down That Line, prezentujemy w tym klipie również naszego niesamowitego klawiszowca, Johna Lönnmyra. John jest wszechstronnym klawiszowcem znanym z udziału w The Night Flight Orchestra, Aunt Nancy, Monochromatics, Valinor’s Tree i wielu innych. Organy Hammonda, analogowe syntezatory (Moog!) i pianino jazzowe odgrywają wiodącą rolę w jego sztuce.

Luger o nadchodzącym albumie, Negative:
Nasz materiał znajduje się obecnie na etapie miksu w Fredman Studio. Wraz z Voi zdecydowaliśmy nie skupiać się na jednym gatunku, więc każdy fan metalu znajdzie coś dla siebie. Nagrywamy ten album głównie dla własnej przyjemności. Tworzone przez nas kawałki to coś, czego sami chętnie słuchamy w naszych domach. Mamy nadzieję, że spodobają się innym tak samo, jak podobają się nam.

Jak dodaje Voi:
Gdy byliśmy dzieciakami, uwielbialiśmy szwedzki styl i brzmienie. To dla nas ogromny zaszczyt, że podczas nagrywania tego albumu mamy w swoich szeregach zarówno Bjorna z Soilwork, jak i Frederika Nordströma z Fredman Studio, który właściwie stworzył to brzmienie. Dorastaliśmy słuchając Soilwork, At The Gates, Dark Tranquility, In Flames i oczywiście Death. Jesteśmy więc bardzo podekscytowani tym, że Steve również uczestniczy w tym projekcie. Pozostajemy pod silnym wpływem wymienionych zespołów, ale nie oznacza to, że nasze kawałki będą brzmieć tak samo – przekonacie się sami, słuchając naszego debiutanckiego albumu.

Więcej szczegółów na temat Negative pojawi się już wkrótce.


źródło: https://metalshockfinland.com
zdjęcie: https://www.facebook.com/pg/ActOfDenialOfficial/

Tagi: , , , , , , , , , .