Album Myrkur wygrywa nagrodę Albumu Roku na ceremonii Golden Gods

Znana i ceniona duńska artystka i multiinstrumentalistka Myrkur odebrała niezwykle prestiżową nagrodę w kategorii Albumu Roku według pisma Metal Hammer na wczorajszej ceremonii Golden Gods, która odbyła się w Londynie.

Na Mareridt (z duńskiego – Koszmar) Myrkur eksploruje niezbadane tereny feminizmu za pomocą swoich 11 utworów, które są pochodnymi jej metalowych upodobań połączonych przepięknymi i ekscytującymi melodiami, niezwykle mrocznymi przejściami, chórami, a także chaotycznym a także przerażającym pięknem. Jest to album konceptowy, na którym teksty wielu utworów pisane są w różnych językach. Płytę zdobi kolaboracja z Chelsea Wolfe a także szeroki wachlarz instrumentarium, do którego zaliczają się skrzypce, mandolina, bębny ludowe, nyckelharpa (szwedzka starożytna harfa kluczowa), a także Kulning (skandynawski starożytny instrument używany do przywoływania zwierząt hodowlanych.)

Brzmiący jak mariaż płyty “ThemKinga Diamonda ze “Swan LakePyotra Tchaikovskiego, Mareridt jest starannie wypracowanym konceptem. Jest to dogłębna manifestacja koszmarów, które przedstawiają Myrkur jako jedną z najbardziej wyjątkowych artystek naszych czasów. Utwory tworzą wrażenie spójnej całości, która wydaje się prowadzić słuchacza przez emocjonalny chaos. Uniwersalny, triumfalny, niezwykle silny i hipnotyczny – tymi przymiotnikami można opisać płytę duńskiej artystki. Mareridt jest dźwiękowym koszmarem, z którego nigdy nie będziesz chciał się wydostać.


źródło: Relapse Records
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , .