Anders Björler odchodzi z At The Gates

Anders Björler, gitarzysta szwedzkiej grupy At The Gates postanowił opuścić zespół. Współzałożyciel jednego z najważniejszych przedstawicieli gothenburskiego death metalu funkcjonował w składzie w latach 1990-1996, 2007-2008 oraz 2010-2017.

Poniżej oświadczenie zespołu

To już potwierdzone – Anders Björler nie jest już częścią At The Gates. Będzie oczywiście zawsze członkiem naszej rodziny, nie będzie już jednak pisał, nagrywał ani koncertował z zespołem. Czuliśmy, że wyjątkowa iskra nie tliła się w nim już od jakiegoś czasu.
Jesteśmy wdzięczni za wspólne doświadczenia, wszystkie nagrania, kawałki, koncerty, radość i wspaniały czas.
Pozostali członkowie zaczęli przygotowania do nagrania następczyni At War With Reality, mamy obecnie trzy nowe kawałki, jesteśmy ukierunkowani na przygotowanie głodnej szaleństwa płyty.
Przygotowywaniem znacznej części materiału zajmował się zawsze Jonas, jesteśmy więc przekonani, że nowa muzyka będzie spełniała wszystkie standardy wyznaczone przez nasze dotychczasowe dokonania. To jest świetne.
Nasza czwórka wciąż ma palącą potrzebę wspólnego tworzenia death metalu, kochamy granie na żywo, więc działamy dalej, nawet silniejsi i bardziej zdecydowani.
Nowy album zamierzamy wydać na początku 2018 roku. Obecnie poszukujemy zastępstwa za Andersa. Przesłuchania już się odbywają, poinformujemy o ich postępach jak tylko będziemy wiedzieć więcej.

Komentarz Andersa
Szybki komentarz informujący, że ostatecznie opuszczam At The Gates. Pasja po prostu odeszła. Być może w przyszłości wystosuję dłuższe oświadczenie, w tym jednak momencie nie czuję potrzeby dalszych wyjaśnień. To decyzja osobista, podyktowana w 100% kwestiami muzycznymi.
Reaktywacja zespołu w 2008 roku, kolejne trasy oraz powrotny album At War With Reality naprawdę pomogły odnowić naszą przyjaźń, scaliły nas w sposób, który na zawsze zostanie zapamiętany i będzie wzbudzał wspaniałe emocje.
Chciałbym również podziękować wszystkim ludziom, którzy okazali nam wsparcie w czasie powrotnych koncertów oraz po wydaniu płyty At War With Reality.
Dzięki!

Ostatni album grupy wydany został w październiku 2014 roku.

Synu

Synu

Fan szeroko pojętej muzyki gitarowej. Z wszelkich możliwych szuflad i gatunkowych etykiet.
Napisz do autora: synu@kvlt.pl
Synu

Latest posts by Synu (see all)

Tagi: , , , , .