ARRM: nowy album jeszcze w tym roku

Arrm zespół band

Wytwórnia Instant Classic poinformowała, że jeszcze w tym roku, a dokładniej 6 grudnia 2019 roku ukaże się nowy album. Wydawnictwo zatytułowane II ukaże się na płycie CD oraz na winylu w trzech kolorach: czarny, złoty (50 sztuk) oraz turkusowy (50 sztuk).

Pre-ordery można zamawiać w sklepie internetowym wydawcy.

 

Gitarzyta zespołu, Artur Rumiński, komentuje: „To oczywiste, że na płycie można doszukać się podobieństw do naszego debiutu, ale wciąż staramy się próbować nowych rzeczy. Znakomita większość naszego nowego materiału to owoc licznych sesji improwizacyjnych, które miały miejsce w naszej sali prób. Po napisaniu kilku riffów staraliśmy się stworzyć rozwinięte, bardziej skomplikowane muzyczne struktury. Następnie bawiliśmy się nimi i próbowaliśmy różnych aranżacji aż do momentu, gdy uznaliśmy, że nasz wspólny cel został osiągnięty”.

Stworzenie i nagranie nowej płyty zajęło nam 2 lata. Wyszło tak a nie inaczej ze względu na inne obowiązki, którymi musieliśmy się zajmować w danym okresie. Nie nazwałbym ARRM typowym zespołem rockowym. Nasze utwory wychodzą poza utarte schematy tradycyjnych rockowych piosenek; nasza muzyka ewoluuje w zupełnie innym kierunku. Idziemy za ciosem, dajemy z siebie wszystko w każdym momencie, każdym dźwięku. To wszystko wymaga cierpliwości i czasu. Jest to bardzo długa podróż” – dodaje Rumiński.

Jeżeli chodzi o muzykę, którą się inspirowaliśmy przy nagrywaniu tej płyty, głównie skupialiśmy się na spiritual jazzie z lat 70’. Do tego dodałbym jeszcze twórczość grupy Popol Vuh, folk, afrobeat, a także drone, ambient i dub. Wszystkie źródła inspiracji plus nasza muzyczna wrażliwość przyniosły rezultat w postaci materiału zamieszczonego na płycie “II”. Jeśli jesteście zaskoczeni szerokim wachlarzem gatunków, które przed chwilą wymieniłem, musicie wiedzieć, że ARRM nie ogranicza się w swoich występach na żywo do typowej rockowej imprezy, w której moglibyście wziąć udział gdziekolwiek na świecie. Występujemy na scenach przeróżnych festiwali i klubów muzycznych, począwszy od stricte metalowych wydarzeń aż po eventy poświęcone psychodelii i noise’owych wariacjach.

Tracklista:
1. Be Present
2. Sinking in Depression
3. Birth
4. City Forest


źródło: www.instant-classic.com
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Tagi: , , , .