Auri kończy prace nad nowym albumem

Auri – projekt poboczny znanego z Nightwish Tuomasa Holopainena i jego żony, znanej fińskiej wokalistki Johanny Kurkeli – zakończył prace nad drugim albumem. Będzie on następcą debiutanckiego albumu Auri, który wydany został w marcu 2018 nakładem Nuclear Blast.
W piątek 16 października na koncie twiterrowym grupy Nightwish pojawiło się zdjęcie członków Auri w studio, opatrzone krótkim podpisem: Stało się. Nagraliśmy Auri II !

Auri powstało za sprawą trzech osób, których zamysłem było stworzenie muzyki której nie da się opisać jedynie słowami. Pierwszy utwór tego projektu, Aphrodite Rising, pojawił się w 2011.
Kurkela użycza Auri swojego wyjątkowego głosu, zaś Tuomas Holopainen i Troy Donockley (również znany z Nightwish angielski kompozytor i multi-instrumentalista) odpowiadają w nim za stronę instrumentalną.

W wywiadzie udzielonym Dead Rhetoric w 2018 roku Donockley następująco wypowiedział się o początkach Auri:

Pomysł ten istniał gdzieś w przestrzeni od 2010 roku. Zdecydowaliśmy wtedy, że nasza trójka chce stworzyć coś razem. Wraz z Tuomasem jesteśmy ogromnymi fanami głosu Johanny. Uczestniczyłem w nagrywaniu jednego z jej albumów jako muzyk sesyjny, a Tuomas napisał jeden z kawałków na jej solowy album. Dość szybko uznaliśmy, że chcemy coś wspólnie stworzyć. Oczywiście nie mógł być to drugi Nightwish. Coś w nas jednak pchało nas do działania i chcieliśmy podzielić się ze światem tym, co czuliśmy. Wiem, że nie brzmi to zbyt jasno, ale tak po prostu było. Był to rodzaj muzyki, który koniecznie chcieliśmy z siebie wydobyć. Jesteśmy bliskimi przyjaciółmi i mamy nie tylko bardzo podobny gust, ale i podejście do życia. Zaczęliśmy robić plany, ale Nightwish to istna bestia. Mamy wobec niej sporo obowiązków. Imaginaerum i Endless Forms Most Beautiful powstały już po naszej wspólnej decyzji o stworzeniu czegoś we trójkę. Jak się okazało, dostaliśmy od losu rok urlopu. Uznaliśmy, że to dobry moment na rozpoczęcie prac nad debiutem.

 

żródło: https://blabbermouth.net
zdjęcie zespołu: Tim Martindale Photography

Tagi: , , , .