Austin Carlile odchodzi z Of Mice & Men

Mamy smutną wiadomość dla fanów zespołu Of Mice & Men. Wokalista Austin Carlile postanowił opuścić szeregi zespołu. O całej sytuacji poinformowała formacja na profilu:

Drodzy fani Of Mice & Men

Z ciężkim sercem ogłaszamy, że Austin postanowił odejść z Of Mice & Men przez problemy zdrowotne. Jak wielu z was wie, Austin cierpi na rzadką chorobę tkanki łącznej zwaną zespołem Marfana i zmaga się z fizycznymi problemami od początku trasy.

Po ostatniej serii badań w Stanford University Hospital następstwem była rezygnacja z europejskiej trasy, zespół lekarzy poinformował, że jego wykonywane agresywne wokale działają szkodliwie na ciało.
Ostrzegli go również, że jeśli będzie dalej prowadzić taki styl życia to może doprowadzić się do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia kręgosłupa i układu nerwowego.

Po diagnozie lekarzy, Austin postanowił opuścić zespół oraz zmienić styl życia, aby poprawić swój stan zdrowia. Choć jest załamany i nie może kontynuować kariery, jego zdrowie było zawsze niezwykle ważne dla nas oraz możemy go wesprzeć w tej decyzji i jesteśmy dumni ze swojej wytrwałości w ostatnich latach.

Ostatnie lata tworzenia muzyki i wyjazdów były dla nas niesamowite i niezapomniane, teraz naszą czwórkę czeka nowy rozdział w historii zespołu. Wszystkie wcześniej zapowiedziane koncerty będą przebiegać zgodnie z planem i dziękujemy za nieustające wsparcie i miłość. Nie mogliśmy tego zrobić bez was wszystkich! Do zobaczenia już wkrótce.

Aaron, Alan, Phil i Valentino

List Austina do fanów można przeczytać poniżej:

Tagi: , , , , .