Batushka odwołuje koncerty. Jednocześnie spotyka się z protestami

Na początku października bieżącego roku portal Metalsucks opublikował informację, że australijska trasa zespołu Batushka nagle i po cichu zniknęła z powodu słabej sprzedaży biletów.

Natomiast wczoraj portal Metalsucks na podstawie trzech źródeł poinformował, że anulowana została również trasa po Ameryce Północnej.

 

Przed chwilą na facebookowym profilu zespołu Batushka dowodzonej przez Bartłomieja Krysiuka opublikowano informację:

Jak informowaliśmy, odwołaliśmy wszystkie międzynarodowe trasy koncertowe do czasu rozstrzygnięcia sporu między Derphem a mną.

Organizacja trasy koncertowej tych rozmiarów wymaga ogromnych nakładów finansowych (nie mówiąc już o ogromnej biurokracji, która jest z nią związana). Dodając do tego jak bardzo absorbująca jest codzienna aktywność związana z Batushką musimy powiedzieć, że dotarliśmy do kresu wytrzymałości.

Jest wiele pozytywnych opinii na temat sytuacji prawnej wokół Batushki – oczekujemy jednak długiego procesu i pomimo mediacji z Derphem i mną, nie jesteśmy bliżsi rozwiązania naszych różnic.

Planujemy ponownie zebrać się i kontynuować przygotowywanie nowej muzyki. Nasze europejskie daty będą kontynuowane – oczywiście w o mniej stresującej aurze. Przepraszamy naszych międzynarodowych fanów, ale mamy nadzieję, że rozumiecie!

 

W ubiegłym tygodniu na portalu avaaz.org Petycje Obywatelskie wystosowano List otwarty do chrześcijan – obywateli i mieszkańców Polski, w którym to społeczność sprzeciwia się działalności zespołu Batushka, ze względu na bezczeszczenie symboli i tradycji w religii prawosławnej. Zespołowi zarzuca się również potajemne zarejestrowanie teledysku na na Świętej Górze Grabarce, która jest sanktuarium polskiego Prawosławia.

Autorem petycji jest Adrian Nikołajuk, przewodniczący Forum “Ministerstwo Spraw Podlasia”. Z pełną treścią można się zapoznać tutaj.


źródło: avaaz.org, metalsucks.net, www.facebook.com/Batushkaband/
zdjęcie: Łukasz Miętka

Piotr

Tagi: , , , .