Beheaded: lyric video do utworu The Charlatan’s Enunciation

Beheaded wypuścił lyric video do utworu The Charlatan’s Enunciation. Kompozycja pochodzi z najnowszego albumu Only Death Can Save You, który trafi na półki sklepowe 14 czerwca. Krążek zostanie wydany pod szyldem Agonia Records. Rejestracja materiału na płytę oraz miksy zostały wykonane w Mk2 Recording Studio. Mastering wykonano w Hertz Studio. Okładkę, zaprojektował Daniel Corcuera (Slaughtbbath, Funerary Torch). Pre-order można zamówić tutaj.

Tak o koncepcji i tytule albumu wyraża się zespół:

Inspiracją do nagrania ‘Only Death Can Save You’ była chęć odbycia artystycznej podróży do najciemniejszych i najgłębszych zakątków ludzkiej psychiki, a w szczególności tej części ludzkiej osobowości, która boi się śmierci. Ten koncept znajdue swoje odbicie w muzyce jak i w tekstach; wyraża go również okładka albumu.

Na temat nowych utworów oraz pracy w studiu, dodaje:

Mając stabliny skład od czasu wydania ostatniego albumu, ‘Beast Incarnate’, cały zespół mógł uczestniczyć w pisaniu utworów. Wliczając w to naszego perkusistę, Davide Billa, który był bezpośrednio odpowiedzialny za nagrania i stanowił kluczowy element w procesie nadania właśiwego brzmienia nowej płycie.

Beheaded odniósł się również do nowego wydawcy i koncertów:

To pierwsza płyta wydana pod skrzydłami nowego wydawcy, co stanowi dla nas nowy początek. Mamy w planach zaprezentować nowe utworu na żywo, podczas festiwali i trasy koncertowej z Incantation i Hate, która zbiegnie się z wydaniem albumu.

Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach:

– jewelcase CD
– czarny winyl
– fioletowy winyl
– pliki cyfrowe
– koszulka

Wcześniej kapela przedstawiła singiel A Greater Terror.

Tracklista:
01. The charlatan’s enunciation
02. Evil be to him who evil seeks
03. A greater terror
04. Unholy man
05. Embrace your messiah
06. The papist devil
07. Gallows walk
08. Only death can save you
09. From the fire where it all began

Źródło: Agonia Records
Tłumaczenie: Agonia Records

Tagi: , , , , , .