Black Krakau już za tydzień

Już za tydzień w krakowskim Zet Pe Te odbędzie się impreza Black Krakau sygnowana szyldami Black Silesia Productions i Left Hand Sounds. Gwiazdą wieczoru będzie Varathron, zespół, który od 30 lat wraz z Necromantią i Rotting Christ definiuje pojęcie hellenistycznego black metalu. Każda wizyta autorów kultowych His Majesty at the Swamp oraz Walpurgisnacht jest w Polsce nie lada wydarzeniem, więc nie ulega wątpliwości, że i tym razem będzie podobnie.

Azarath przedstawiać nikomu na rodzimej scenie nie trzeba. Jeden z czołowych zespołów polskiej ekstremy, pod wodzą Barta i Inferna od dwudziestu lat dzierży sztandar blastów i bluźnierstwa. Ci Panowie jeńców zdecydowanie nie biorą.

Lucifer’s Child narobił w ostatnich latach niemałego zamieszania, a wszystko za sprawą świeżości jaką tchnął w klasyczny hellenistyczny black metal. Dodając do tego ducha spirytualizmu sprawił, że muzyka przez nich tworzona z jednej strony wciąga słuchacza, z drugiej – niepokoi. Nie można zaprzeczyć, że Lucifer’s Child wprowadził do hellenistycznego metalu nową jakość. A fakt, że założony został przez muzyków powiązanych z Rotting Christ, Nightfall i Chaostar sprawia, że nie można przejść obok ich muzyki obojętnie.

Za sprawą Left Hand Sounds i trasy Co złego to my! tour 2019 do składu dołącza również Truchło Strzygi, zespół który niemało namieszał na rodzimej scenie w ostatnich latach oraz najnowsza ciekawostka rodzimej sceny, Gruzja. Koncert otworzą black/sludge/doomowcy z hiszpańskiego Barbarian Swords. To będzie długi wieczór – przygotujcie wątroby.

25.10.2019 – Kraków, Zet Pe Te (wydarzenie)

Bilety w cenie 89zł są dostępne w serwisie GoOut.

Dzień później Varathron oraz Lucifer’s Child wystąpią również w Warszawie.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , .