Black Metal. Przebicie do mainstreamu?

Spółdzielnia “Ogniwo” Kraków organizuje kolejne spotkanie którego tematem przewodnim będzie black metal. Tytuł spotkania prowadzonego przez KasięMaleszka to Black Metal. Przebicie do mainstreamu?.
Na obecną chwilę gośćmi sotkania będą: Cyprian Łakomy, Łukasz Orbitowski, Kamil Staniszek (Maria Konopnicka) oraz Leszek Wojnicz Sianożęcki.

17.03.2017 – Kraków, Spółdzielnia “Ogniwo” (wydarzenie)

Kilka miesięcy temu na łamach Noise MagazinePiotr Weltrowski opublikował poświęcony black metalowi felieton, w którym stwierdzał, że popularność tego gatunku zdecydowanie wyszła już poza niszę. A tego zdają się nie zauważać niektórzy dziennikarze muzyczni i medialni specjaliści od popkultury. Na kontrze Weltrowski pisał: “to my rozdajemy karty i sprawiamy, że zespół może zagrać wyprzedaną europejską trasę, zanim w ogóle ktoś z ludzi, którzy przez lata zgnuśnieli, pławiąc się w przekonaniu, że kreują nasze gusta, zauważy jego istnienie. Bo o ile muzyka popularna – wbrew swojej nazwie – z każdym rokiem staje się coraz mniej popularna, o tyle rynek muzyki niezależnej nie kurczy się, a rozwija“.

Czy faktycznie na naszych oczach dokonuje się blackmetalowe przebicie do mainstreamu? A może to złudzenie z wnętrza fanowskich banieczek? Czy wizyta blackmetalowego muzyka w TVP Kultura to już mainstream, czy raczej przejście do nieco innej inteligenckiej niszy? Czy właśnie tak wygląda w Polsce główny nurt inteligencko-artystycznej kultury masowej? Także w przypadku black metalu? A może jedyną mainstreamową blackmetalową kapelą jest Behemoth!? I właściwie po co black metalowi mainstream? “Dla sławy, dla zysku czasem”? 😉

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , .