Black Sabbath wyda box z singlami na winylach

Lata siedemdziesiąte wypełnione były singlami, które dziś mają status legendarnych. Jednak siedmiocalowy format płyty winylowej nie był wówczas po drodze zespołowi Black Sabbath. Po wydaniu swoich debiutanckich singli: Evil Woman i największego hitu Paranoid, grupa uznała, że nie czuje się dobrze w ramach mainstreamowego popu oraz wśród publiczności, jaką ta ścieżka im przynosi. Od tamtej pory grupa zaprzestała więc wydawania singli.

My w ogóle nie mieliśmy w planach tworzenia singli” powiedział Tony Iommi dla tygodnika Disc and Music Echo w 1971 r. “Jednak, gdy ukończyliśmy album, ‘Paranoid’ wydawał się idealnym zwiastunem płyty. Nie oczekiwaliśmy, że ten utwór coś zdziała. Nie wchodziliśmy do studia tworzyć single. My nagrywaliśmy płyty. Ale jeśli coś mogło takim singlem się stać z tego co nagraliśmy na płytę, nie wykluczaliśmy jego wydania.

Tygodnik Record Mirror opublikował artykuł w listopadzie 1970 roku, pisząc “Sabbath zdecydował zakaz wydawania singli. Ich przebój ‘Paranoid’, jest ich pierwszym i ostatnim singlem. Porzucają jakiekolwiek plany tworzenia singli z utworów, które znajdą się na kolejnych albumach.

Ten “zakaz” wydawania singli przez Black Sabbath trwał przez ponad dwa lata. Zespół pozostał wierny swojemu postanowieniu przy albumie Master Of Reality z 1971 roku, ale już w 1972, utwór Tomorrow’s Dream został zwiastunem czwartego albumu grupy Vol 4. Od tamtej pory zespół wydawał single już regularnie. Pokazało to, że pomimo osobistej niechęci do tego formatu, wiele utworów po prostu świetnie się nadawało do roli singli.

Supersonic Years – The Seventies Singles Box Set”, wydany zostanie 8 czerwca dzięki wytwórni BMG. Kompilacja dokumentuje historię singli grupy i zawiera unikatowe materiały. Limitowana edycja zawiera:
– 5 rzadkich wersji singlowych najsłynniejszych utworów: Iron Man / Sabbath Bloody Sabbath / Am I Going Insane (Radio) / Hard Road / Symptom Of The Universe,
– 10 unikatowych kolorowych okładek z całego świata: bardzo rzadko dostępnych, lub wykonanych specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa,
– Wersje zremasterowane i odnowione przez Andy Pearce’a,
– Treść książki w albumie zawierają szczegóły wydawnictwa i szczegółowe historie powstania i ewolucji jednego z najważniejszych gatunków muzycznych wszechczasów.

Wszystko to za około 288 zł do nabycia na pledgemusic.

Box zawiera:

LP 1: Evil Woman (Don’t You Play Your Games With Me)/Wicked World – 1970
LP 2: Paranoid/The Wizard – 1970
LP 3: Iron Man (Single Edit)/Electric Funeral – 1970
LP 4: Tomorrow’s Dream/Laguna Sunrise – 1972
LP 5: Sabbath Bloody Sabbath (Edited Version)/Changes – 1973
LP 6: Am I Going Insane (Radio) (Single Edit)/Hole In The Sky – 1975
LP 7: Gypsy/She’s Gone – 1976
LP 8: It’s Alright/Rock ‘N’ Roll Doctor – 1976
LP 9: Never Say Die/She’s Gone – 1978
LP 10: Hard Rock (Single Edit)/Symptom Of The Universe (German Single Edit) – 1978

Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , .