Blitzkrieg wydaje EPkę Good Times

Dwadzieścia siedem lat po premierze jedynego w dorobku łódzkiego Blitzkriegu albumu „Holy War”, którego reedycja ukazała się w czerwcu b.r., zespół wraca tej jesieni z kolejnym wydawnictwem.

24 października do sprzedaży trafi nowa ep-ka łódzkiej grupy Blitzkrieg zatytułowana „Good Times”. Jednocześnie zespół zapowiada serię koncertów, która rozpocznie się w czwartek od występu na łódzkim festiwalu Soundedit. 

Nagrania odbywały się w Psychotribe Studio w Pittsburghu, studio im. Debicha w Radio Łódź oraz Overtime Studio w Aleksandrowie Łódzkim. Zarejestrowano sześć utworów, stanowiących próbkę aktualnego koncertowego brzmienia zespołu, będących jednocześnie pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością.

Na mini-albumie Good Times, będącym swoistym podsumowaniem dotychczasowej działalności i jednocześnie zapowiedzią nowego albumu z premierowymi kompozycjami, znalazł się wybór utworów ważnych dla historii grupy, wytyczających zarazem brzmieniowo nowy kierunek:
1. Elevator – pierwotnie ukazał się na Holy War, tutaj w nowej aranżacji,
2. Puszka – hołd złożony ojcu łódzkiej sceny alternatywnej, Bogusiowi Michalonkowi, którego głos otwiera ten utwór. Muzycy tworzący Blitzkrieg grali wcześniej z Michalonkiem w zespole Cinema,
3. Good Times – utwór zarejestrowany pierwotnie na Holy War, nie wszedł na płytę w 1992 r., gdyż był zbyt… optymistyczny. Tutaj w całkowicie zmienionej aranżacji, wzbogaconej o niecodzienne instrumentarium (sitar, tabla) i z tekstem odnoszącym się do zagrożeń, z jakimi mierzy się współczesny świat. Piosenka została wytypowana na singiel i zilustrowana teledyskiem,
4. Remarque – znana jedynie najzagorzalszym fanom grupy, jedna z pierwszych kompozycji zespołu. Koncertowe wykonanie tego utworu zostało opublikowane na podwójnym LP Jarocin ‘88,
5. King of the Castle – powrót do kompozycji opublikowanej pierwotnie na Holy War, odświeżonej specjalnie na festiwal Castle Party 2019.
6. In Cold Blood – apokaliptyczny finał, nie pozostawiający wątpliwości co do kierunku, w którym Blitzkrieg będzie kontynuował działalność.

Blitzkrieg zaprasza na swoje najbliższe koncerty:
24.10.2019 – Łódź, Wytwórnia (w ramach festiwalu Soundedit)
25.10.2019 – Kraków, Studio
30.10.2019 – Gdańsk, Drizzly Grizzly
02.11.2019 – Lublin, Graffiti
03.11.2019 – Warszawa, Proxima


zdjęcie: Grzegorz Niewiadomski
źródło: Cantaramusic

Piotr

Tagi: , .