Cast The Stone: klip do utworu Jesusatan

Amerykański death/black metalowy zespół Cast The Stone opublikował klip do utworu Jesusatan. Numer pochodzi z najnowszej EPki – Empyrean Atrophy. Krążek trafi na półki sklepowe 31 sierpnia. Wydawnictwo ukaże się pod skrzydłami wytwórni płytowej Agonia Records. Okładkę przygotował Gary Ronaldson z Bite Radius Designs (Primordial, Kreator, Napalm Death), a za jej produkcję odpowiada legendarny szwedzki producent Dan Swanö (Katatonia, Merciless, Edge Of Sanity).

Empyrean Atrophy z jednej strony łączy death metal takich formacji jak Misery Index i Cattle Decapitation – ale także black metal zespołu Scour z Philem Anselmo na wokalach, a z drugiej nadaje nowym utworom własny sznyt. Na krążku słychać wpływy Dismember, Grave czy At The Gates, połączone z bardziej progresywnymi przedstawicielami gatunku, pokroju Opeth, Edge Of Sanity czy Dissection. Być może głównie z tego powodu, Dan Swanö był oczywistym wyborem jeśli chodzi o produkcję.

Jak komentuje zespół:

Nasze brzmienie jest wyrazem pasji, która zaprowadziła nas do naszych najbardziej organicznych inspiracji, pozwoliła je połączyć, wcielić pozornie rozbieżne elementy, a w efekcie wykuć coś co się wyróżnia. Każdy z nas bierze udział w pisaniu muzyki i pomimo dzielących nas różnic, wspaniale jest słyszeć jak spójny i płynny jest nowy materiał. Od razu słychać, jak bardzo jest odmienny od naszych innych zespołów, a jednocześnie pozostaje w zgodzie z naszymi indywidualnymi stylami. Bass Derek’a progresywnie splata się z moimi partami gitarowymi, a niezwykle kreatywny styl Jesse’a splata wszystko w całość. Wisienką na torcie są wokale Andy’ego, które… no cóż, musicie sami posłuchać.

Pre-order można zamówić tutaj.

Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach:

– Digipack CD
– Czarny winyl
– Biały winyl (tylko Bandcamp)
– Fioletowy winyl z czarnym splatterem (tylko sklep internetowy wydawnictwa)
– Pliki cyfrowe

Zespół Cast The Stone tworzą:

Andrew Huskey – wokalista
Mark Kloeppel – gitarzysta
Derek Engemann – basista
Jesse Schobel – perkusista

Wcześniej kapela przedstawiła lyric video do utworu As The Dead Lie.

Tracklista:
1. As the Dead Lie
2. The Burning Horizon
3. Standing in the Shadows
4. A Plague of Light
5. Empyrean Atrophy
6. Jesusatan

Źródło: Agonia Records

Tagi: , , , , , .