Cast The Stone zapowiada nową EPkę

Amerykański death/black metalowy zespół Cast The Stone szykuje się do wydania najnowszej EPki. Najnowsze dzieło formacji zatytułowane Empyrean Atrophy trafi na półki sklepowe 31 sierpnia. Wydawnictwo ukaże się pod skrzydłami wytwórni płytowej Agonia Records. Okładkę przygotował Gary Ronaldson z Bite Radius Designs (Primordial, Kreator, Napalm Death), a za jej produkcję odpowiada legendarny szwedzki producent Dan Swanö (Katatonia, Merciless, Edge Of Sanity).

Empyrean Atrophy z jednej strony łączy death metal takich formacji jak Misery Index i Cattle Decapitation – ale także black metal zespołu Scour z Philem Anselmo na wokalach, a z drugiej nadaje nowym utworom własny sznyt. Na krążku słychać wpływy Dismember, Grave czy At The Gates, połączone z bardziej progresywnymi przedstawicielami gatunku, pokroju Opeth, Edge Of Sanity czy Dissection. Być może głównie z tego powodu, Dan Swanö był oczywistym wyborem jeśli chodzi o produkcję.

Jak komentuje zespół:

Nasze brzmienie jest wyrazem pasji, która zaprowadziła nas do naszych najbardziej organicznych inspiracji, pozwoliła je połączyć, wcielić pozornie rozbieżne elementy, a w efekcie wykuć coś co się wyróżnia. Każdy z nas bierze udział w pisaniu muzyki i pomimo dzielących nas różnic, wspaniale jest słyszeć jak spójny i płynny jest nowy materiał. Od razu słychać, jak bardzo jest odmienny od naszych innych zespołów, a jednocześnie pozostaje w zgodzie z naszymi indywidualnymi stylami. Bass Derek’a progresywnie splata się z moimi partami gitarowymi, a niezwykle kreatywny styl Jesse’a splata wszystko w całość. Wisienką na torcie są wokale Andy’ego, które… no cóż, musicie sami posłuchać.

Pierwszy singiel z nadchodzącej EPki oraz przedsprzedaż zostaną upublicznione 7 czerwca.

Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach:

– Digipack CD
– Czarny winyl
– Biały winyl (tylko Bandcamp)
– Fioletowy winyl z czarnym splatterem (tylko sklep internetowy wydawnictwa)
– Pliki cyfrowe

Zespół Cast The Stone tworzą:

Andrew Huskey – wokalista
Mark Kloeppel – gitarzysta
Derek Engemann – basista
Jesse Schobel – perkusista

Tracklista:
1. As the Dead Lie
2. The Burning Horizon
3. Standing in the Shadows
4. A Plague of Light
5. Empyrean Atrophy
6. Jesusatan

Źródło: Agonia Records

Tagi: , , , , , , .