Centurion: klip do utworu Basilica Of Lies

Death metalowy Centurion przedstawił nowy klip do utworu Basilica Of Lies. Numer znajduje się na nowym mini albumie Extinction. Wydawnictwo ukaże się 27 maja. Będzie to pierwszy materiał zespołu po ponad 4-letniej przerwie od wydania płyty Serve No One. Krążek stanowi zarówno najbardziej ekstremalne jak i różnorodne wydawnictwo w dorobku grupy. Materiał został nagrany jesienią 2016 roku w warszawskim JNS Studio.

Nigdy wcześniej w JNS Studio nie rejestrowałem śladów gitar i basu, które brzmiałyby równie brutalnie jak te na nowym Centurion – tak opisuje swoje wrażenia z sesji Paweł Janos Grabowski, który odpowiadał za realizację nagrania.

Extinction to pierwszy materiał Centurion z perkusistą Demonem (Devilyn, Nomad). Zespół zaprosił do gościnnego udziału w sesji muzyków na co dzień nie związanych z death metalem. W utworach można usłyszeć zatem partie wiolonczeli czy theremin.

Extinction jest materiałem koncepcyjnym – jego przesłanie to manifest zespołu wymierzonym w muzułmańskich fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego.

Premiera albumu będzie miała miejsce podczas release party 27 maja w warszawskim klubie VooDoo, na którym oprócz Centurion wystąpią Voidhanger, Cinis oraz Moshmaschine.

Autorem okładki jest Marcin Lycan Smolarek.

Tagi: , , , , , .