Centurion wydają nowy mini album

Już 27 maja death metalowy Centurion wyda mini album Extinction. Będzie to pierwszy materiał zespołu po ponad 4-letniej przerwie od wydania płyty Serve No One. Krążek stanowi zarówno najbardziej ekstremalne jak
i różnorodne wydawnictwo w dorobku grupy. Materiał został nagrany jesienią 2016 roku w warszawskim JNS Studio.

Nigdy wcześniej w JNS Studio nie rejestrowałem śladów gitar i basu, które brzmiałyby równie brutalnie jak te na nowym Centurion – tak opisuje swoje wrażenia z sesji Paweł Janos Grabowski, który odpowiadał za realizację nagrania.

Extinction to pierwszy materiał Centurion z perkusistą Demonem (Devilyn, Nomad). Zespół zaprosił do gościnnego udziału w sesji muzyków na co dzień nie związanych z death metalem. W utworach można usłyszeć zatem partie wiolonczeli czy theremin.

Extinction jest materiałem koncepcyjnym – jego przesłanie to manifest zespołu wymierzonym w muzułmańskich fanatyków religijnych z tzw. Państwa Islamskiego.

Premiera albumu będzie miała miejsce podczas release party 27 maja w warszawskim klubie VooDoo, na którym oprócz Centurion wystąpią Voidhanger, Cinis oraz Moshmaschine.

Autorem okładki jest Marcin Lycan Smolarek.

Latest posts by Ziemek (see all)

Tagi: , , , , , , , .