Christophe Szpajdel: wernisaż w Krakowie

Christophe Szpajdel urodził się w 1970 w Belgii, choć na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Zajmuje się projektowaniem logo od wczesnych lat 90., używając tylko ołówka i tuszu. Herlaka Rose nazwała go Lord of the Logos, które to miano stało się rozpoznawalne na całym świecie.

Christophe dużo podróżował szkicując logotypy dla różnych grup muzycznych, jednocześnie prezentując swoje prace na wystawach w Kanadzie, USA, Grecji, Włoszech i wielu innych. Dalekie podróże bardzo wpłynęły na niego, co skutkowało zainteresowaniem stylami Art Deco, Art Nouveau czy Klasycyzmem (łatwo zauważalne w jego pracach).

Szpajdel namalował tysiące znaków graficznych dla zespołów muzycznych, osób, firm i organizacji. Międzynarodową karierę zapoczątkowało mu stworzenie w 1991 roku, logo dla norweskiej formacji Emperor. Wiele innych znanych grup także używa jego logosy m.in.: Borknagar, Old Mans Child, Enthroned, Moonspell, Aborted, Abigail Williams i setki innych.

Podczas swojej polskiej wystawy Szpajdel zaprezentuje znane prace jak i te, z których jest bardzo zadowolony choć nie zyskały szerokiej popularności.

08.04.2018 – Kraków, Boss Garage Pub (wydarzenie).

Wstęp wolny.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z artystą – grafikiem. Christophe Szpajdel będzie gościem specjalnym podczas tegorocznej edycji festiwalu Metalmania 2018 w katowickim Spodku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , .