Czarny Bez, czyli powiew świeżości na polskiej metalowej scenie

czarny bez logo

Postrzyżyny to starożytny słowiański obrzęd przejścia, podczas którego obcinano włosy i nadawano imię chłopcom w wieku 7-12 lat. Synowie przechodzili spod opieki matki pod władanie ojca. Rytuał sprawiał, że młodzi mężczyźni pełnoprawnie wstępowali do społeczności plemiennej. Dziewczęta w wieku dojrzewania przechodziły Zapleciny, podczas których pleciono im warkocze i również nadawano imiona. Obie ceremonie miały podniosły i uduchowiony charakter. Pieśń nawiązuje do tych pięknych przedchrześcijańskich tradycji.

Postrzyga to tytuł premierowego utworu nowego polskiego zespołu Czarny Bez, nowego muzycznego tworu na polskiej metalowej scenie. Formacja gra industrialny metal (z mocnymi wpływami takich zespołów jak Ministry czy też Rammstein) z folkowym klimatem. Kompozycja ta jest zwiastunem albumu, który ukaże się w przyszłym roku. Za produkcję muzyczną odpowiada Tomasz Zalewski, który współpracował między innymi z Decapitated, Crystal Viper, Vane i Virgin Snatch.
Poniższy klip nagrano w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, a za realizację odpowiada Tomasz Suszczyński (www.soft-light.pl).


czarny bez band fot. tomasz suszczynski
źródło: Czarny Bez (Youtube)
zdjęcie: Tomasz Suszczynski

Piotr

Tagi: , , , , , .