Dark Rapture Festival II ostatecznie odwołany!

O problemach organizatora Dark Rapture Festival II informowaliśmy w ostatnim czasie już dwukrotnie (tu i tu). Niestety przygotowanie i promocja wydarzenia przerosła twórców festiwalu i dziś popołudniu impreza została ostatecznie odwołana.

Poniżej oświadczenie artystów, którzy mieli wystąpić na festiwalu:

Po niezliczonych godzinach oczekiwania w niepewności. Po dniach rozpaczy i niespodziewanego ocalenia. Z przykrością informujemy, że „Dark Rapture Festival II” w Łodzi został odwołany.

Żadna z osób stojących za sterami nie chce przyjąć na siebie odpowiedzialności za festiwal i go urzeczywistnić. Zarówno organizatorzy Dark Rapture Festival, jak i klub Scenografia postanowili spalić żywcem festiwal i rzucić jego uczestników na pożarcie. Klub, który w poniedziałek 14.10.19 chętnie przejął to wydarzenie, przerzuca teraz winę na organizatorów Dark Rapture Festival, żeby uniknąć odpowiedzialności i dalszych zobowiązań, podczas gdy organizatorka Dark Rapture Festival postanowiła usunąć swoje konto na Facebooku i zejść do podziemia.

My, artyści, musimy przyznać, że nigdy w naszej karierze nie pracowaliśmy z nikim, kto tak słabo radzi sobie z organizacją takich wydarzeń. Nigdy wcześniej. Cóż za niekompetencja i arogancja, żeby wezwać wszystkich do broni i pozwolić im uwierzyć, że jeśli tylko kupią więcej biletów, jeśli się zaangażują i poświęcą sprawie, mogą uratować festiwal. Żeby zmobilizować fanów, artystów i wszystkich innych zainteresowanych do działania, sugerując, że mogą coś zmienić. Żeby ostatecznie ocalić festiwal aktem jedynego dobroczyńcy, który kupuje 80 biletów, i zapewnić, że festiwal się odbędzie. Dziękuję Damien Carter. Oficjalnie ogłoszono, że festiwal jest na dobre ocalony, tylko po to, żeby zaraz potem uciec na kilka dni w milczenie i brak komunikacji i w końcu powrócić, informując wszystkich zainteresowanych, w prywatnych wiadomościach online, że wydarzenie jest definitywnie anulowane, ponieważ nikt nie jest skłonny do podjęcia ryzyka i odpowiedzialności.

To jest i był cholerny cyrk. Przepraszamy wszystkich, którzy planowali wziąć udział w festiwalu. Skontaktowaliśmy się z organizatorem i klubem z nadzieją, że jednak się odbędzie, że znajdziemy JAKIEKOLWIEK rozwiązanie, które nie pozostawi nas wszystkich z pustymi rękami, ale nikt nie jest zainteresowany wzięciem odpowiedzialności, więc wszystkie nasze próby poszły na marne. Żaden z artystów nie został opłacony; Mortiis jest zmuszony pojechać do Warszawy w piątek, samodzielnie opłacić hotel i czekać w niedzielę na przelot do Krakowa. Gdybyśmy tylko mogli, przylecielibyśmy, ale nie mamy lokalu, nie mamy sceny, nie mamy nawet biletów lotniczych, więc nic nie możemy zrobić nic innego, jak tylko spłonąć wraz z Wami i mieć nadzieję, że wahadło karmiczne przekręci się z pełną mocą i sprawi, że wszyscy ci tchórze za to odpowiedzialni, odczują to, co zrobili, na własnej skórze.

Jeśli chcecie skierować gdzieś słowa rozczarowania lub poprosić kogoś odpowiedzialnego o zwrot kosztów, piszcie, proszę, do klubu Scenografia na adres: eventy@klubscenografia.pl lub zadzwońcie do nich pod numer +48 534 328 709, albo skontaktujcie się bezpośrednio z Dark Rapture Festival pod adresem: darkrapturefestival@gmail.com lub: aleksandraobrebska@o2.pl

Dziękujemy Wam za poświęcony czas i zaangażowanie. Miejmy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Tomas i Rose-Marie (Ordo Rosarius Equilibrio)
Mortiis
Kim (Of the Wand and the Moon)
Jouni (In Slaughter Natives)

Na temat odwołania festiwalu krótko i bez szczegółów wypowiedzieli się również organizatorzy:

Z przykrością informujemy, że impreza ostatecznie się nie odbędzie. Klub wycofał się ze współpracy i nie jesteśmy obecnie w stanie znaleźć zastępstwa na podobnych warunkach. Przepraszamy wszystkich. Zakupione bilety będą zwracane automatycznie przez stronę kupbilecik.pl na przestrzeni kilku dni.

Zdeterminowanym przypominamy, że sam Mortiis wystąpi w krakowskim klubie Zaścianek dzień później – więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , .