Death/doom metalowy Red Moon Architect zaprezentował nowy teledysk

Red Moon Architect band

Red Moon Architect to fiński zespół, który na muzycznej scenie istnieje od 2011 roku. Na swoim koncie ma już cztery studyjne albumy i właśnie przymierza się do wydania kolejnego. Nowa płyta zatytułowana Emptiness Weighs The Most ukaże się 23 października 2020 roku nakładem wytwórni Noble Demon, która potrafi wyłapywać ciekawe muzyczne kąski chociażby w postaci niedawnych świetnych premier zespołów Night Crowned czy No Raza.
Za produkcję i miksy odpowiedzialny jest lider zespołu Saku Moilanen (Deep Noise Studio). Za mastering odpowiada Tony Lindgren (Fascination Street Studio).

Grupa Red Moon Architect znana jest z tego, że tworzy swoją własną i niepowtarzalną muzykę. Czyste, ale miażdżące i klimatyczne pejzaże dźwiękowe, melancholijny doom łączy się z mocnymi melodiami, potężnym growlem oraz nawiedzającym i delikatnym kobiecym wokalem.

Saku Moilanen o nowym utworze: “Epicka brutalność owinięta zwodniczym pięknem zamieszania. Rise to pierwszy hymn z nadchodzącego albumu; najbardziej zabójcze dzieło sztuki, jakie kiedykolwiek stworzył Red Moon Architect!

Formacja zaprezentowała w sieci klip do utworu Rise. Zapraszamy do obejrzenia.

Tracklista:
01. Hidden
02. Chained
03. Rise
04. Dethrone The Darkness
05. One Shines Brighter
06. Muse
07. Into The Light
08. Reform
09. My Beloved

red moon architect Emptiness Weighs The Most
źródło: Noble Demon, metalshockfinland.com
zdjęcie: Metal Archives

Piotr

Tagi: , , , , , , , , .