Debiutancki album JitterFlow na rynku!

Dziś (19.05.) swoją premierę ma nowa płyta formacji JitterFlow – unikalnego trio które w swej polirytmicznej twórczości zamyka ciężkie, brutalne brzmienia m.in. w swingowych i jazzowych aranżacjach. Mini album Self_X promowany jest klipem zrealizowanym do utworu o tym samym tytule.

Wielu osobom trudno jest zdefiniować to, co gramy i to właśnie uważamy za nasz mały sukces. – mówi Bartek Ciastek, gitarzysta i wokalista JitterFlow. – Od zawsze jednym z naszych głównych celów jest robienie czegoś wyjątkowego, czegoś, czego jeszcze nie było. Główną ideą jest łamanie i gięcie na maxa, ale możliwie w jak najlżejszy sposób – dodaje.

Dystrybuowany przez Sonic Music album Self_X promowany jest teledyskiem, który powstał do tytułowego utworu.

Za produkcję klipu odpowiada Galaktika Film. – Gitara brzmi raczej ciężko, bas ma straszliwy radziecki przester, wokale krzyczą okropnie, ale podstawą wielu motywów są patenty jazzowe, swingowe lub szeroko pojęta polirytmia – kontynuuje Bartek Ciastek. – Jest dużo hałasu, jednak pod powłoką pozornego chaosu kryją się skomplikowane aranże i bardzo zawiłe bity.

Formacja JitterFlow powstała w 2007 roku. Obecnie trio tworzą Dariusz Piskorz (perkusja), Piotr Pniewski (bass i wokale) oraz Bartek Ciastek (gitara i wokale). Zespół ma na koncie między innymi finał w pierwszej edycji festiwalu Emergenza oraz wspólną trasę u boku Flapjack na zaproszenie Guzika. Obecnie zespół skupia się na promocji mini albumu Self_X oraz przygotowywaniu materiału na pełny krążek.

Tracklista:
1. InnerV
2. ?iF
3. Self_Xorcism
4. Planet Eyes
5. Sci-Fi
6. U.F.D. [User Friendly Demons]
7. Dimensions
8. U.F.D. in Distored Mirror

Tagi: , , , , , .