Devilish Impressions: lyric video do utworu Interregnvm

Melodic black/death metalowy zespół Devilish Impressions udostępnił lyric video do utworu Interregnvm. Kompozycja pochodzi z najnowszej EPki – Postmortem Whispering Crows, który trafi na półki sklepowe 13 września. Krążek ukaże się nakładem Non Serviam Records.
Proces rejestracji, produkcji, miksów i masteringu dokonano w Impressive Art Studio. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Infected Minds, natomiast zdjęcie zespołu wykonał Robert Zembrzycki.

Quazarre (gitara/wokal) komentuje: „Jedną z moich największych inspiracji zawsze była literatura okresu Młodej Polski. Nurt ten podążał śladami dekadentyzmu, neoromantyzmu, symbolizmu, katastrofizmu i impresjonizmu. Skorzystałem z cytatu utworu „Dzieci Szatana” jednego z głównych wizjonerów tej epoki, Stanisława Przybyszewskiego, wplątując go w teksty z EPki “Adventys”. Logiczną kontynuacją tej wędrówki było zagłębienie się w dekadencki świat autorów bezpośrednio powiązanych z wiodącą postacią tego nurtu na “The I” i minialbumie “Postmortem Whispering Crows”. Cytowani przeze mnie twórcy zgodnie z teoriami ówczesnej epoki wierzyli w dekadentyzm, klęskę wszystkich kultur, konflikt między ludźmi i ich cywilizacjami, a także pojęcie sztuki jako wartości najwyższej.

Tracklista:
1. Dvma
2. Cingvlvm Diaboli
3. Interregnvm

Źródło: Devilish Impressions, Non Serviam Records
Zdjęcie: Robert Zembrzycki
Tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Tagi: , , , , , .