Devilish Impressions: teledysk do utworu The I

Formacja Devilish Impressions zaprezentowała nowy teledysk do utworu The I. Numer pochodzi z nowego wydawnictwa The I. Krążek ukaże się 22 września nakładem Lifeforce Records. Album został zarejestrowany w kilku miejscach: Dobra12 Studio (perkusja), Icaros Studio (gitary) oraz Impressive Art Studio, gdzie pod okiem Przemysława Nowaka zreampowano gitary i nagrano wokale, po czym całość poddano miksom i masteringowi. Okładkę, layout i artwork zaprojektował Infected Minds. Za sesję zdjęciową odpowiadają Robert Zembrzycki i Paweł Kowalski z Bandphoto.pl. Na płycie gościnnie wystąpili gitarzysta Mercyful Fate i King DiamondMike Wead oraz Ares, wokalista norweskich pionierów dark metalu Aeternus. Obok w/w swoje piętno na The I odcisnęli także muzycy enigmatycznego projektu BÖN (shamanic ritual meditative experimental) oraz właściciel Impressive Art Studio, Przemysław Nowak, odpowiedzialny za intra oraz dodatkowe dźwięki i efekty. Płyta dostępna będzie jako CD digipak, limitowany winyl LP oraz digital download.

Upłynęło naprawdę sporo czasu nim udało się nam doprowadzić wszystko do tego punktu… Niezliczone noce poświęcone na tworzenie muzyki i tekstów, prace nad przed-produkcyjną wersją albumu i późniejsze, zdające się trwać w nieskończoność nagrania właściwe, jak również następujący po tym wszystkim ogrom pracy nad innymi sprawami związanymi z zespołem. Naprawdę zależało nam, by ta płyta była czymś wyjątkowym, dlatego też, by uniknąć przypadkowych decyzji jej dotyczących, pozwoliliśmy, aby te wypływały z nas samoistnie, nie ulegaliśmy jakimkolwiek naciskom zewnętrznym. Czy było warto? Cóż, zobaczymy… Mogę tylko zapewnić, że pracowaliśmy nad nią wyjątkowo ciężko i zrobiliśmy dosłownie wszystko, by osiągnąć możliwie najlepszy efekt. W rezultacie mamy coś, z czego jesteśmy niezwykle dumni, coś, co w moim odczuciu przewyższa na każdym poziomie wszystko, co napisaliśmy do tej pory. Wierzę, że przeszliśmy samych siebie i nagraliśmy coś, co sprawi, że Wasze serca zabiją szybciej… – komentuje Quazarre, kompozytor, wokalista i gitarzysta grupy.

Tytuł albumu, The I, to nie tylko fonetyczny akronim nazwy zespołu (The I = DI), ale też, przede wszystkim, bezpośrednie odzwierciedlenie manifestu, którego sztandary grupa niesie ze sobą od początku istnienia – manifestu gloryfikującego pojęcie wolności wyboru i niczym nieograniczonej woli. To memoriał głoszący wyższość jednostki ponad jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi narzucanymi nam przez innych, ze szczególnym wskazaniem na religię z jej dogmatami i ‘jedynie słusznymi’ wzorcami. The I to niepokorny manifest skierowany przeciwko wszystkim stojącym w opozycji względem tego, co pomaga nam w nieustannym doskonaleniu samych siebie…

Tracklista:
01. The I
02. The Dove and the Serpent
03. Eosphoros
04. Blood Imprinted Stigma
05. Ipse philosophvs, daemon, Devs et omnia
06. Czern i Biel (tylko na CD)
07. The Fatal Messiah

Tagi: , , , , .