Dzisiaj premiera płyty Illusion – “Anhedonia”

Dzisiaj, 9 marca, ukazał się szósty studyjny album Illusion. Anhedonia to mocny powrót do korzeni zespołu – od pierwszych dźwięków nie ma wątpliwości, kto jest autorem płyty. Całość brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Wraz z nowym krążkiem zespół rusza w trasę koncertową (więcej informacji). Nową płytę można zamówić na stronie internetowej zespołu

Siłę dziesięciu nowych utworów stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej. Muzycy na temat płyty mówią wprost: “Korzenie materiału sięgają „Dwójki” i „Trójki”. Tego potrzebowaliśmy, takie kompozycje nam wychodziły, więc nie chcieliśmy od tego uciekać. Na pewno jest to nowa jakość, ale słychać klimat tego buntu i złości z przeszłości. Na tej płycie nie znajdziecie ballad ale serię mocnych riffów i rozgoryczonych słów. Nowy materiał skłania do refleksji – teksty opowiadają o problemach współczesnego świata, wyrażając sprzeciw muzyków wobec wszechobecnej znieczulicy i głupoty“.

Gościnnie, w utworze Śladem krwi, na płycie wystąpił Robert „Litza” Friedrich – lider zespołu Luxtorpeda. Dzięki połączeniu naszych głosów z naprawdę dobrego kawałka stworzyliśmy coś wyjątkowego, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Tomasz „Lipa” Lipnicki.

Za produkcję i mastering płyty odpowiadał Szymon Sieńko, który 7 lat wcześniej współprodukował singiel Solą w oku. Materiał powstał w lipcu 2017 roku w studio Selekta w Gdańsku. Aby oddać rockowego ducha, zespół nagrywał wszystkie numery na tzw. „setkę”, a do ich zapisu i realizacji wykorzystano stół mikserski legendarnej firmy SSL.

Tracklista:
01. Kto jest winien?
02. Okruchy udręki
03. Niby
04. Od zawsze donikąd
05. Śladem krwi
06. Tchórz
07. Metamorfozy
08. Do zobaczenia
09. Dalej
10. Zanurzam się


źródło: oficjalna strona zespołu Illusion, PRESSCOM Sp. z o.o.
autor zdjęcia zespołu: Oskar Szramka

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , .