Entartung: ekskluzywny odsłuch Maleficae Artes

ENTARTUNG band

Po trzech latach od wydania płyty Baptised into the Faith of Lust niemiecki zespół Entartung powraca z nowym materiałem. Nowy studyjny album nosi tytuł Maleficae Artes (ang. Dark Arts). Nad miksami pracował Vulfolaic, natomiast masteringu dokonał Patrick W. Engel w Temple Of Disharmony. Okładka to zmodyfikowany obraz autorstwa Salvator Rosy. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 27 czerwca 2020 roku (CD oraz wersja cyfrowa) oraz 7 sierpnia br (winyl). Wydawcą jest Dunkelheit Produktionen (pre-order).

Skomplikowane kompozycje na Maleficae Artes są głęboko i mocno zakorzenione w atmosferze wczesnych lat 90-tych i pozostają wierne oryginalnemu duchowi black metalu. Złowrogie, agresywne i groźne motywy przedstawione przez charakterystyczne i lodowate riffy Lykormasa oraz militarystyczne i śmiertelnie precyzyjne partie Haistulfa przejawiają się w dynamicznej interakcji z akustycznymi i wojennymi akcentami melancholii oraz mroku.

Lirycznie Maleficae Artes poświęcony jest śmierci, duchowi Faustyny, starożytnym rytuałom i tradycjom oraz mrocznym rozdziałom historii ludzkości.

Okładka, która koncepcyjnie jest zgodna z tytułem albumu, jest zmodyfikowanym obrazem Salvatora Rosy. Ilustruje epizod biblijny, w którym król Saul przywołuje ducha z pomocą wiedźmy – bezpośrednio naruszając Prawo Mojżeszowe, które domagało się kary śmierci za nekromancję.

Zapraszamy do przedpremierowego odsłuchu najnowszej płyty black metalowego zespołu Entartung.


Maleficae Artes
źródło: Against PR

Piotr

Tagi: , , , , , , , .