Factor 8 powraca z klipem i zapowiada nowy materiał

Bydgoska rockmetalowa formacja Factor 8 zaprezentowała swój najnowszy klip zrealizowany do utworu The Mockracy. Mocny i wymowny w antysystemowym przesłaniu obraz kończy etap promocji ostatniego albumu grupy, która jednocześnie zapowiada nowy krążek!

Teledyskiem do  The Mockracy zespół zamyka okres promocyjny ostatniego albumu i już zapowiada nową płytę. Muzycy planują rozpocząć sesję nagraniową nowego krążka na przełomie października i listopada, jeszcze w grudniu bieżącego roku zespół zaprezentuje pierwszy singiel z klipem. Premiera kolejnej płyty Factor 8 planowana jest na pierwszą połowę 2018 roku.

The Mockracy jest jednym z utworów z ostatniej płyty The Valkyries wydanej w 2016 roku. – Ten utwór i klip to wyraz wzmagającego się przez lata gniewu, buntu przeciwko systemowi bezdusznej biurokracji i bezmyślnych urzędnikow-robotów – mówi Bartek Wojciechowski, wokalista zespołu. – Gnębią nas chorymi przepisami, musimy spełniać setki, tysiące wymogów, płacić praktycznie za każdy świstek, czekać w „nieskończoność” aż łaskawie wydadzą nam potrzebne pozwolenia. Moje życie napisało tę historię. Mam tego dość i tym teledyskiem dokładamy małą cegiełkę do tego, żeby obalić system, który upadla ludzi od tylu lat. Nie będę biernie się temu przyglądał. Przez lata jestem upokarzany przez administracyjno-biurokratyczny aparat naszego państwa – dodaje muzyk.

Poprzednim singlem promującym płytę był tytułowy The Valkyries.

Tracklista:
1. Intro
2. The Mockracy
3. Beyond The Reach
4. Circle Of Death
5. Valkyries
6. Fat
7. Assassin’s Creed
8. Pebbles And Stones
9. Passion

Tagi: , .