Faust – teledysk do utworu Samotność i winylowe wznowienia

Polski zespół Faust udostępnił nowe wideo do utworu Samotność. Numer pochodzi z bardzo dobrze przyjętego przez słuchaczy albumu Wspólnota Brudnych Sumień, który ukazał się w ubiegłym roku. Warto wspomnieć, że wyżej wspomniany materiał jest pierwszym po prawie 16 lat nie aktywności zespołu. Klip został nagrany i zmontowany wyłącznie przez samych członków kapeli.

 

Formacja aktualnie szykuje się również na winylowe wznowienia dwóch albumów, Król Moru i Perła i Wspólnota Brudnych Sumień. Wydawnictwa ukażą się w limitowanej kolekcjonerskiej edycji w październiku. Będą to 180 gramowe, dwukolorowe winyle zawierająće trzy inserty z grafikami na papierze 200 gramowym i koperty typu gatefold z grzbietami aż 8mm. Już dziś poznaliśmy okładki wydawnictw i mimo, że pre-order jeszcze nie ruszył 30 procent  materiału zostało wyprzedane! Na materiale Król Moru i Perła dodatkowo znajdzie się nigdy nieopublikowany utwór Wiedźma z 1997 roku. Okładka na wyżej wspomnianym krążku pochodzi z oryginalnej kasety wydanej w 1998 roku.

Mało tego w tym roku również zespół wypuścił bogatą reedycję dema Sen z 1998 roku i pierwszego studyjnego albumu Król Moru i Perła na płycie kompaktowej.

Poprzednio zespół udostępnił obraz do utworu Homo Homini Deus.


Źródło: Faust Facebook

Tagi: , , , , , , , , , .