Fumez prezentuje swój hołd dla lidera Motorhead

Lemmy to utwór, który zespół napisał dzień po śmierci legendarnego frontmana Motorhead. Od tamtego czasu ten rock’and’rollowy hołd był nieodłączną częścią każdego koncertu zespołu, dlatego Lemmy musiał być częścią ich pierwszego albumu.

Zespół Fumez ogłosił premierę swojej pierwszej płyty długogrającej zatytułowanej First to sin. Już we wrześniu album ukaże się w wersji fizycznej i elektronicznej. Na płycie zarejestrowanej w gdańskim VSG studio znajdzie się 11 utworów z anglojęzycznymi tekstami. Jej producentem jest Jarosław Turbiarz z zespołu Golden Life, który gościnnie zagrał gitarowe solo w tytułowym First to sin. Wydaniu płyty towarzyszyła będzie promująca ją trasa koncertowa po Polsce i Europie, którą otworzy koncert w rodzinnym mieście zespołu – Elblągu. Inne potwierdzone miejscowości to: Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk Łódź, Olsztyn, Bartoszyce, Szczytno, Bydgoszcz, Chełmża. Ze szczegółami zapoznać można się na fanpage’u zespołu. Na nadchodzących koncertach usłyszeć można będzie również nowy, niepublikowany jeszcze materiał.

Na singiel promujący album wybrany został utwór Like it, który pojawił się w sieci na początku czerwca. Budzący kontrowersje teledysk został całościowo zrealizowany przez członków zespołu. Utwór ten odzwierciedla charakter płyty i prezentuje aktualne, nieco cięższe brzmienie Fumez.


źródło: Fumez

Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , .