Gitara Vogga na licytacji charytatywnej

Źródło:

Na licytację została przekazana i wystawiona gitara elektryczna Wacława Kiełtyki.

Sam muzyk przekazał i podpisał Ibaneza na licytację w grupie Licytuje-Pomagam z okazji koncertu Prezent Mikołajowy dla Kacperka, który odbył się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Licytacja trwa do 12.12.2019 do godziny 21.00. Link do strony z licytacją.

Cena wywoławcza 9000zł. Odbiór SCKiP Gminy Zabierzów lub wysyłka na koszt wygrywającego licytację.

Kacper ma zdiagnozowany rdzeniowy zanik mięśni typu I – chorobę śmiertelną, do niedawna nieuleczalna. Dzieci, u których zdiagnozowano SMA typu pierwszego, tracą władzę w całym ciele, dochodzi do upośledzenia mięśni szkieletowych a w konsekwencji do ciężkiej niewydolności oddechowej i śmierci. W tej sytuacji jedynym ratunkiem jest respirator i sztuczna wentylacja.

2,1 miliona dolarów – tyle kosztuje innowacyjna terapia w Stanach Zjedoczonych, która sprawi, że nasz synek nie straci władzy w rączkach i nóżkach oraz możliwości samodzielnego przełykania i oddychania. Te ogromne pieniądze sprawią, że nasze dziecko zacznie siadać, chodzić, że będzie miał szansę normalnie żyć. Wiele dzieci z tą chorobą nie miało szans na życie, wiele dzieci spędzi całe swoje życie przy respiratorze, ale nasz synek ma jeszcze szansę.

Nowy preparat, dopuszczony do stosowania w Stanach Zjednoczonych, opiera się na „zmodyfikowanym” wirusie, dostarczającym do organizmu pacjenta prawidłową kopię wadliwego genu. Dzięki jednorazowemu wlewowi obumieranie mięśni zostaje zahamowane, a maluch ma szansę na normalny rozwój i pokonanie choroby, do tej pory uznawanej za nieuleczalną.

Więcej informacji na Się Pomaga – Ratujemy Kacpra.

 

Tagi: , , , , , , , .