Gitarzysta zespołu Sepultura założył death metalową kapelę

THE TROOPS OF DOOM

Jairo Tormentor to gitarzysta zespołu Sepultura, który był jego częścią w latach 1985-1987, po odejściu którego do legendarnej formacji dołączył Andreas Kisser.
Brazylijski muzyk poinformował, że założył projekt pod szyldem The Troops of Doom. Skład uzupełniają: gitarzysta Marcelo Vasco (Patria, Mysteriis), wokalista i basista Alex Kafer (ex-Necromancer) oraz perkusista Alexandre Oliveira (Southern Blacklist).
Debiutancki materiał w formie EPki pod tytułem The Rise Of Heresy zostanie wydany nakładem cyfrowej wytwórnii Nuclear Blast, czyli Blood Blast. Na płycie oprócz autorskich kompozycji znajdą się covery zespołu Sepultura: Bestial Devastation i Troops of Doom. Premiera zaplanowana jest na jesień 2020 roku.

Komentarz Jairo: “The Troops of Doom jest zainspirowany wczesnymi albumami zespołu Sepultura, ale nie tylko … Ma bardzo oldschoolowe podejście, prymitywne i surowe, prawie nostalgiczne, powiedziałbym … I na dobrą rzecz, oczywiście … przynosząc z powrotem uczucie metalowych zespołów z lat 80-tych“.


źródło: http://bravewords.com

Piotr

Tagi: , , , , , .