Glenn Hughes z repertuarem Deep Purple na koncercie w Warszawie

Glenn Hughes, wyróżniony w Rock and Roll Hall of Fame obecny członek supergrupy Black Country Communion, znany przede wszystkim jako basista i wokalista legendarnych Deep Purple, zapowiedział powrót do materiału “Purpurowych” w ramach planowanej na przełom 2018/2019 roku trasy Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live. W czasie wspomnianego tournee, artysta zawita również do Polski i 29 października wystąpi w stołecznym klubie Progresja Music Zone.

29.10 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)

Ceny biletów zostaną podane wkrótce. 

Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live to pierwszy raz, kiedy Glenn wykona show wyłącznie z materiału Deep Purple od czasu jego ostatniego występu z zespołem w Liverpool Empire 15 marca 1976 roku. W grupie, która zdefiniowała pojęcie hard rocka, muzyk występował w latach 1973-1976, biorąc udział w nagraniach takich klasycznych albumów, jak Burn (1974), Stormbringer (1974) i Come Taste The Band (1975). 

Podczas zapowiadanego jako “ponad dwugodzinna podróż w czasie” koncertu, byłemu członkowi Deep Purple na scenie towarzyszyć będą Soren Anderson (gitara), Jesper Bo Hansen (klawisze) oraz Fer Escobedo (perkusja).

Jestem podekscytowany światowym tournée „Classic Deep Purple Live”. Zaczęliśmy w Australii i Nowej Zelandii i to było jak grom z jasnego nieba. W Ameryce Południowej jesteśmy w kwietniu, okres letni to czas festiwali. I to jest coś niesamowitego, napaliłem się na ten projekt, jak na nic dotąd od czasów, kiedy byłem związany z Purple – podsumowuje Hughes

Źródło: Progresja

Maciek Kowalski

Latest posts by Maciek Kowalski (see all)

Tagi: , , , , , , , .