Historyczna kolekcja koncertów z Dynamo Open Air

Wkrótce wydana zostanie historyczna kolekcja koncertów Dynamo Open Air – zapis z epickich, kultowych i jak dotąd niepublikowanych nagrań koncertowych.
Od połowy lat 80’ ubiegłego dziesięciolecia Dynamo Open Air, mające miejsce w holenderskim Eindhoven, było ikonicznym festiwalem muzyki metalowej, a także miejscem, do którego większość metalowych maniaków licznie się wybierała.
Wszystko zaczęło się w roku 1981, kiedy André Verhuysen i jego przyjaciel otworzyli Hard Rock Café (nie tę znaną na całym świecie franczyzę, o której pewnie właśnie pomyślałeś) w ośrodku młodzieżowym Dynamo w Eindhoven. Przed końcem roku, mała grupka zapaleńców zorganizowała koncert grupy Raven – pierwszej formacji, która zagrała w Dynamo. Wyprzedany koncert był fantastyczny, a w tłumie znajdowało się 300 zachwyconych fanów.
Lata mijały a koncerty stawały się codziennością. W 1986, w ramach 5. rocznicy miejsca, które zyskało nową nazwę Dynamo Rock Club, Andre uruchomił pierwszy Dynamo Open Air na parkingu znajdującym się naprzeciwko klubu. Zespoły takie jak Satan, Angel Witch czy Onslaught zagrały dla pięciotysięcznej publiczności.
W 1994 roku, Dynamo Open Air zapisało się w holenderskiej historii, powodując największy i najdłuższy korek drogowy w historii kraju. W tym samym czasie, 70 000 ludzi zebrało się na terenie festiwalu, co oznaczało, że było to największe zgromadzenie tamtego czasu w Europie i prawdopodobnie na świecie! Nic dziwnego, w końcu wystąpiły takie gwiazdy, jak Danzig, Gorefest, Clawfinger, Life of Agony, Prong, Sick of It All czy Kyuss. Liczba ta została jednak pobita rok później, ponieważ w roku 1995 naliczono aż 110 000 uczestników.
W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla nieustannie rozwijającego się festiwalu, Dynamo Open Air zmieniało lokalizację festiwalu kilkakrotnie. W roku 2005 miała miejsce ostatnia odsłona festiwalu, podczas którego wystąpiły topowe zespoły świata takie, jak Testament, Obituary, Trivium czy Anthrax. Przez 20 lat istnienia tego niezwykle imponującego festiwalu metalowi potentaci tacy, jak Metallica, Iron Maiden, Pantera, Marilyn Manson, Sepultura, Monster Magnet, Machine Head, Biohazard i wiele innych pojawiali się na scenach Dynamo i pomagali urosnąć mu do rangi jednego z największych, jeżeli nie największego, festiwalu w Europie.

Dzisiaj, 13 lat po zakończeniu ostatniej edycji festiwalu, z pomocą Caroline/Universal, Dynamo Concerts ujawnia tajemne zapisy nagrań koncertowych a także rozpoczyna ich dystrybucję po raz pierwszy w historii za pomocą płyt CD, winyli a także na nośniku cyfrowym. Wybrane tytuły będą dostępne również na DVD. Jest to przedsięwzięcie, które zajmie parę lat ze względu na ponad 300 zarejestrowanych koncertów, które należy przetworzyć. W wielu przypadkach te odnowione, unikalne i wcześniej niepublikowane czy nawet nie słyszane nagrania będą fantastycznym sposobem na podróż w czasie i bliski kontakt z zespołami, które urosły do rangi światowego formatu i zagrały swój debiutancki koncert właśnie na Dynamo Open Air. Niezwykłe bogactwo metalowej historii. Pierwszymi wydawnictwami będą koncerty zespołów Pantera i Soulfly z roku 1998. Będą one dostępne 22 czerwca 2018 roku.

Pantera: Live at Dynamo Open Air 1998” to nagranie z występu Pantery w najlepszym momencie ich kariery, podczas trasy koncertowej promującej brzemienny w skutkach album The Great Southern Trendkill oraz wydany rok później Live 101. Ich ekscytujący set zawierał klasyki, jak Walk, I’m Broken, This Love a także ówczesne nowości, jak War Nerve, Suicide Note Pt. II czy Sandblasted Skin. Brutalny wokal Phila Anselmo rozbrzmiewający przy akompaniamencie jednego z najbardziej dosadnych i zagorzałych instrumentalnych składów w historii metalu, w postaci Vinniego Paula, Dimebaga Darrella i Rexa Browna. Prawdziwy kawał metalowej historii, dostępny absolutnie po raz pierwszy!

Tracklista:
01. Walk
02. A New Level
03. Suicide Note Pt. II
04. War Nerve
05. Becoming
06. Sandblasted Skin
07. Hard Lines Sunken Cheeks
08. Primal Concrete Sledge
09. I’m Broken
10. Fucking Hostile
11. This Love
12. Domination, Hollow
13. Mouth For War
14. Cowboys From Hell

Soulfly: Live At Dynamo Open Air 1998” podsumowuje debiutancki występ eklektycznej thrash metalowej ekipy. Podczas tego występu Soulfly zaprezentowało utwory z pierwszego albumu, jak i również klasyki Sepultury, takie jak Beneath the Remains czy Roots Bloody Roots. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli dwaj goście specjalni: Chino Moreno (Deftones) i Benji Webbe (Skindred).

Tracklista:
01. Eye For An Eye
02. No Hope = No Fear
03. Spit
04. Bleed
05. Beneath The Remains/Dead Embryonic Cells
06. Tribe
07. Bumba
08. Quilombo
09. Prejudice
10. Roots Bloody Roots
11. Attitude
12. The Song Remains Insane
13. First Commandment

Więcej informacji na profiu FB oraz stronie www.


źródło: CMM marketing
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , .