Horrorscope: lyric video do utworu Direction Backwards

Śląska formacja Horrorscope przedstawiła lyric video do utworu Direction Backwards. Kompozycja pochodzi z najnowszego albumu Altered Worlds Practice, który ukaże się już wkrótce. Płyta została zarejestrowana w okresie od kwietnia do sierpnia bieżącego roku w renomowanym ZED Studio. Pod okiem Tomasza ZEDa Zalewskiego, odpowiadającego za wszystkie etapy produkcji materiału, Horrorscope zdecydował się na nagranie albumu w klasyczny, wręcz analogowy sposób, stawiając na wypracowane przez lata, autentyczne, potężne i żywe brzmienie grupy.

Altered Worlds Practice jest najmroczniejszym i najcięższym muzycznie z naszych dotychczasowych dokonań – twierdzą zgodnie członkowie zespołu – zaś w warstwie tekstowej i graficznej stanowi spójny koncepcyjnie przekaz artystyczny, o dość intrygującej i pesymistycznej wymowie.

Tytuł siódmego już, pełnowymiarowego studyjnego albumu Horrorscope nawiązuje do alternatywnych poszukiwań metod na rozwiązanie dręczących zachodnią cywilizację problemów. Za okładkę, zdjęcia oraz całość grafiki odpowiedzialna jest Natalia Jonderko.

Tekstem i obrazem jak zawsze dotykamy tematów społecznych, religijnych i politycznych. I choć w tym przypadku graficznie trochę oddalamy się od tego świata, to tekstowo jak najbardziej pozostajemy na Ziemi.

W sesji nagraniowej między innymi gościnnie uczestniczył doskonały gitarzysta solowy Sergio Klein, znany miłośnikom thrash metalu ze swoich dokonań w niemieckim The Outside oraz chilijskim Criminal. Sergio, dodając smaku całości, zarejestrował iście szaleńcze solo do utworu Parallel Worlds Practice.

Na krążku znajdzie się ponad 46 minut materiału, który oprócz tradycyjnej thrashowej kanonady zawiera również sporo deathmetalowej brutalności, ale przy okazji także wiele melodyjnych rozwiązań oraz jak zwykle solidny warsztat instrumentalistów. Całość koncept-albumu to 9 utworów, plus dodatkowo cover tuzów szwedzkiego metalu, zespołu Entombed.

W bieżącym roku przypada XX-lecie istnienia Horrorscope, więc Altered Worlds Practice jest idealnym prezentem na tą okrągłą rocznicę – zarówno dla naszych Fanów, jak i dla nas samych – podsumowuje zespół.

Tracklista:
01. Headhunters Are Back
02. Parallel Worlds Practice
03. Countdown Of The Mad
04. Chaos Approved
05. Delicious Hell
06. The Jinx
07. Der Jäger (Striking With Impunity)
08. Addicted To Fear
09. Direction Backwards
10. Wolverine Blues

Tagi: , , , , .