Hour Of Penance: streaming płyty Misotheism

Techniczni death metalowcy z Hour Of Penance wypuścili w całości do odsłuchu nową płytę Misotheism, który ujrzy światło dzienne 25 października. Krążek zostanie wydany nakładem Agonia Records.

Tak jak w przypadku naszych ostatnich albumów, zaczęliśmy pracę nad tym z taką samą pasją i tym samym skupieniem, które towarzyszyły nam, kiedy nagrywaliśmy nasz debiutancki album, wyjaśnia zespół.

Nigdy nie braliśmy tego w jaki sposób potoczą się losy Hour Of Penance za rzecz przesądzoną; staraliśmy się kierować wysokimi standardami któych oczekują od nas słuchacze ale też własnymi oczekiwaniami co do naszej muzyki.

Ekscytacja z jaką formacją podchodzi do death metalu, nie pozbawiła jej jednocześnie twardego spojrzenia na to co robi:

Nigdy nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko jako zespół. Pomimo że nie odczuliśmy żadnej presji tworząc nowy album, podeszliśmy do końcowego efektu na chłodno, powierzając jego nagrania trzem różnym inżynierom dźwięku w trzech różnych studiach.

To co udało się osiągnać na Misotheism z pewnością przerośnie oczekiwania wielu fanów. Misotheism to dojrzała dawka smolistego i przepysznie brutalnego death metalu, który mógłby stanowić podkład dźwiękowy dla chylącego się ku niechybnemu upadkowi świata. Praca nad tym albumem wyzowliła w nas nowe pokłady kreatywności. Wierzymy w to że spodoba się słuchaczom tak samo jak nam, dodaje zespół.

Praca nad Misotheism toczyła się w trzech różnych miejscach. Perkusję nagrano w Bloom Recording Studios (Włochy), gdzie zespół wykorzystał atut dużej przestrzeni studyjnej i olbyrzymiego wyboru mikrofonów. Gitary, bass i wokale zarejestrował w Kick Recording Studio (Włochy) razem z Marco Mastrobuono, który odpowiadał także za nagrania Regicide (2014) oraz Cast The First Stone (2017). Na koniec formacja udała się do Polski, by zmiksować i zmasterować Misotheism w Hertz Studio (Behemoth, Vader, Decapitated).

Jak komentuje zespół:

Praca z braćmi Wisławskimi było jak dodanie wisienki na torcie. Dzięki ich profesjonalizmowi udało się uzyskać w pełni zadowalające brzmienie, bez konieczności pójścia na kompromisy.

Okładkę albumu przygotował węgierski artysta, Gyula Havancsàk (Accept, Annihilator, Destruction, Ensiferum). Zdaniem formacji, “idealnie oddał klimat albumu”.

Wydawnictwo ukaże się w następujących formatach:

– jewelcase CD
– box CD (w środku slipcase, naszywka i flaga)
– czarny LP
– zadymiony, transparentny LP
– czerwony LP z czarnymi plamami
– koszulka

Wcześniej kapela udostępniła video do numeru Blight And Conquer oraz lyric video do nn numeru Flames Of Merciless Gods.

Tracklista:
01. Mass Crucifixion Of Kings
02. Blight And Conquer
03. Fallen From Ivory Towers
04. The Second Babel
05. Lamb Of The Seven Sins
06. Flames Of Merciless Gods
07. Sovereign Nation
08. Dura Lex Sed Lex
09. Iudex
10. Occult Den Of Snakes
Bonusowe utwry z edycji limitowanej:
11. Misconception
12. Slavery In A Deaf Decay
13. Hierarchy Of The Fools

Źródło: Agonia Records

Tagi: , , , , .