IAMX zagra akurstyczny koncert w Polsce

  •  
  •  
  •  
  •  

Każdy, kto doświadczył ponadgatunkowego świata Chrisa Cornera został zauroczony jego elektronicznym, lecz organicznym brzmieniem połączonym z głęboko emocjonalnym głosem, od mrocznych i trzewnych partii po anielskie falsetto. Seks, pot, intensywne ballady i zniewalające beaty stały się znakiem rozpoznawczym IAMX. Teraz Chris Corner powraca do korzeni, porzucając syntezator i biorąc do ręki gitarę akustyczną. Artysta zapowiedział akustyczny album „Echo Echo”, na którym znajdą się największe hity IAMX w zupełnie nowych aranżacjach i ogłosił serię kameralnych koncertów promujących wydawnictwo.

Zawsze pragnąłem stworzyć akustyczny album. Wszystkie moje piosenki zaczynają się od gitary albo pianina, a dopiero później stają się potworami, które słyszysz na płytach. Teraz chcę je rozebrać i wrócić do korzeni songwritingu,” mówi Corner o Echo Echo, którego premiera zaplanowana jest na marzec 2020. Album powstał we współpracy z wielokrotnym zdobywcą Grammy, Davidem Bottrillem (Tool, Peter Gabriel, Muse). Efektem jest potężna, lecz osobista i często łamiąca serce kolekcja rearanżacji dorobku IAMX.

IAMX wystąpi na wyjątkowym, kameralnym koncercie w Polsce, który odbędzie się:

28.04.2020 – Warszawa, Progresja (wydarzenie)

Bilety w cenach od 129 do 169 zł będą dostępne od 31 stycznia przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Going.pl i w Empikach.źródło: Fource.pl

Piotr

Tagi: , , , , , , .