Jedyny koncert tego zespołu na letnim festiwalu w Polsce

Znamy już wszystkie dziewięć zespołów, które wystąpią na dwóch dużych festiwalowych scenach w Parku Kolibki w Gdyni. Batushka z pewnością zelektryzuje fanów black metalu, a pozostałe ogłoszone już zespoły to Satyricon, Decapitated, Obsucre Sphinx, Blindead, Slagmaur, Blaze of Perdition, Thy Disease i Desolator. Razem tworzą niepowtarzalną polsko-skandynawską mieszankę mocnych i różnorodnych brzmień, które zaspokoją muzyczne potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów metalu.

Batushka to projekt blackmetalowy, który swoją sławę zawdzięcza aury tajemnicy otaczającej zespół występujący w maskach, któremu przez początkowy okres udało się pozostać anonimowym. Batushkę charakteryzuje liryczny charakter utworów połączony z licznymi odwołaniami do religii
prawosławnej. Wydana w 2015 Litourgiya zaowocowała ogromną liczbę fanów, zarówno metalu, jak i nawet spoza gatunku. Nic dziwnego więc, że grupa może pochwalić się występami na legendarnych już festiwalach takich jak Wacken Open Air czy Brutal Assault.

Na przełomie roku wokół Batushki zrobiło się gorąco, za sprawą dyskusji wokół problemów wewnętrznych grupy. Teraz zespół przygotowuje się już do premiery drugiej płyty, na którą czeka tak wielu fanów. Występ na Helliad Fest 2019 będzie więc świetną okazją, by na własne oczy przekonać
się, czym Batuskha może nas zaskoczyć zarówno w tym roku, jak i w kolejnych latach.

 

Impreza odbędzie się:

24.08.2019 – Gdynia, Park Kolibki (wydarzenie)

Bilety można zakupić w cenie 189 zł na eventim.pl

Helliad Fest to nie tylko święto muzyki. Poprzez tę imprezę chcielibyśmy zmniejszyć mentalną odległość między Polską a Szwecją i Norwegią, poprzez promocję wartości, które dla Skandynawów są najważniejsze. Są to między innymi równość, tolerancja i rodzina. Chcemy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie stąd pomysł połączenia różnych rodzajów muzyki metalowej pod jednym szyldem. Ponadto, na wzór szwedzkich imprez, planujemy stworzenie strefy przyjaznej dzieciom, by całe rodziny mogły wygodnie uczestniczyć w Helliadzie.” – mówi Magdalena Górecka, organizator festiwalu. 

Skandynawskie wartości są nam bardzo bliskie i możliwość pokazania ich przez pryzmat skandynawskiego “dobra eksportowego”, stanowi idealne pole do rozważań na tematy równości i tolerancji, które są ciągle obecne w dyskusji publicznej. Liczymy na zainteresowanie wydarzeniem również naszych zamorskich przyjaciół i zachęcenie ich do wizyty w naszym pięknym regionie.

źródło: Helliad Productions

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , .