Jesienią Coraggio Group wyda debiutancki album Dedicated To G.O.D.

Coraggio Group to projekt dowodzony przez charyzmatyczną i wszechstronnie utalentowaną Ewelinę Lasota (Gabriela), która zajmuje się kompozycjami, produkcją oraz tworzeniem teledysków. Materiał zarejestrowano w legendarnym studio nagraniowym w Polsce, które jest prowadzone przez Winicjusza Chrósta (Grzegorz Ciechowski, Dezerter, Lady Pank, Maryla Rodowicz). Debiutancki album zatytułowany Dedicated To G.O.D. zostanie wydany jesienią bieżącego roku na płycie CD, winylu oraz w wersji cyfrowej (ok. 280 platform streamingowych) dzięki współpracy z amerykańską wytwórnią płytową Bentley Records. Płyta będzie dystrybuowana na całym świecie dzięki Amplified Distribution oraz Nova MD, a w Polsce będzie dostępna w sieci salonów Empik, Media Markt, Saturn, księgarniach Matras oraz polskich sklepach muzycznych jak i w muzodajnia.pl. Okładką płyty jest obraz najbardziej rozpoznawalnej malarki w Polsce, Aleksandry Waliszewskiej.

Patronat medialny nad albumem objęli m.in. TVP Kultura, Radio Kampus, CGM.pl oraz KVLT.

Muzyka Coraggio Group porównywana jest przez krytyków i ekspertów do The Knife, Crystal Castles i wczesnego Depeche Mode. W zespole udzielają się wysoce cenieni instrumentaliści:
Przemek Knopik – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, który nagrywał płyty m.in. z Michałem Urbaniakiem czy Krzysztofem Ścierańskim (współtworzył on Labolatorium, pracował z Republiką, Zbigniewem Namysłowskim i Tomaszem Stańko),
– basista Tomek Zawadzki,
Sylwia Czerniak (Infinity) – druga wokalistka, która będzie odpowiedzialna również za elektronikę na żywo.

Piotr Metz, kierownik redakcji Trójki, powiedział z kolei o muzyce Coraggio Group, że jest „zaskakująca i całkowicie nieprzewidywalna“, gdy emitował utwory zespołu na antenie Radia Kraków. W konkursie wrocławskiego wydawnictwa Biuro Literackie, gdzie w jury zasiadała Kora Jackowska z Maanam i Agnieszka Szydłowska z Trójki, muzyka CG została wybrana na płytę Various Artists, złożoną z najlepiej zapowiadających się młodych artystów (2015).

Poniżej prezentujemy streaming całego wydawnictwa, który nosi tytuł Dedicated To G.O.D..

Tracklista:
01. The Onyx
02. All Towers Must Fall
03. Anarchism
04. Crazy Things
05. What Do You Know of Love
06. Where Demons Kiss The Sinners
07. To The Black Cold Night Where I Will Meet The Lord
08. To Make You Feel
09. In The Hour of The Heat
10. Reality Is Invisible
10. Going Out
11. Number 13
12. Pleasures
13. Scarabaeus Sacer
14. Dedicated To God
15. Night of the Monkey
16. Bot Hearts
17. Funeral One
18. Silence of The Sky

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , , , , , , , , , .