Katatonia powraca, singiel i start pre-orderu

Cztery lata po premierze The Fall of Hearts, Katatonia powraca z nowym krążkiem City Burials, który zapowiedziany jest na 24 kwietnia 2020 rok. Wydawnictwem jak i promocją zajęła się wytwórnia Peaceville Records, a już dziś dostępny jest do odsłuchu singiel Lacquer (from City Burials) i możliwość zamówienia pre-orderu tutaj.

 

 

Wydawca materiał komentuje następującymi słowami:

City Burials jest nowym triumfem głębokiego i zagadkowego rocka progresywnego Katatonii – owocem odmładzającego i głębokiego rozdziału w dziedzictwie zespołu; katalizatorem dla jego twórców, z kolekcją momentów zbudowanych z fragmentów wciąż ewoluującego życia. Skonstruowanego do jednego z ich najważniejszych współczesnych dzieł i oświadczeń, doskonale dopracowane instrumentarium zapewnia wielowątkowe tło z głosem Jonasa Renkse’a prowadzącego nas przez ostatnie próby zagubienia i ruiny.
City Burials to album, w którym zespół odzyskuje część swoich heavy metalowych korzeni poprzez kilka chwil bujnego, oldschoolowego klasycyzmu, zręcznie wplecionego w kalejdoskopową tkaninę nowych piosenek.

Tracklista:
01. Heart Set To Divide
02. Behind The Blood
03. Lacquer
04. Rein
05. The Winter Of Our Passing
06. Vanishers
07. City Glaciers
08. Flicker
09. Lachesis
10. Neon Epitaph
11. Untrodden

Źródło: Katatonia, Peaceville Records

Tagi: , , , , , , .