Koncert Fashion Week w Katowicach

Takiego składu w Katowicach długo nie było. Jako danie główne rewelacyjny noise’owy zespół prosto z Nowego Jorku – Fashion Week. W roli przystawek – wrocławski Lunapar i krakowski Katie Caulfield, czyli młoda polska alternatywna w pełni sił. Jeśli macie w kolekcji choć jedną płytę z wytwórni SubPop albo Amphetamine Reptile, nie może Was tu zabraknąć. Organizatorami są HappyDying Productions & Katofonia.

07.03.2016 – Katowice, Katofonia (wydarzenie)

Bilety w cenie 15 zł, do nabycia na bramce.

Zagrają:

Fashion Week (USA) – cokolwiek zrobicie, nie wierzcie ich biografii. Wyjdzie wtedy na jaw, że Fashion Week powstali w 1987, ich największy hit nazywa się „Smells Like Old Spice”, gitarzysta-wokalista Joshua Lazano zginął śmiercią samobójczą w 1994, a perkusista założył po tym grupę Food Fighters. Tymczasem jedyne ziarnka prawdy znajdują się w tym, że zespół faktycznie powstał w Nowym Jorku na Brooklynie i niespecjalnie im daleko do stylu pewnego innego, dość znanego zespołu, którego założyciel faktycznie popełnił samobójstwo… Joshua Lazano czuje się natomiast świetnie i 7 marca wraz z kolegami odwiedzi po raz pierwszy Katowice, promując doskonałą płytę „Pret-a-Porter”! Przygotujcie się na zabójczą mieszankę post-hardcore’u, punka, noise’u, grunge’u i wyśmienitej alternatywy prosto z lat 1990! (FB)

Lunapar (Wrocław) – ci sympatyczni panowie nie biorą jeńców. Wrzucają do jednego gara Foo Fighters i At The Drive In, po czym mieszają tak, że potrawa zamiast żenować podłym smakiem doprowadza kubki smakowe do orgazmu. Post-hardcore, post-punk, czy zwykły rock – oni potrafią we wszystkie te style, nie bojąc się przy tym zaraźliwych melodii. Bardzo godny polecenia zespół, co potwierdził ich debiutancki album z 2015, zatytułowany po prostu „Lunapar”.  (FB)

Katie Caulfield (Kraków) – pewnie o nich nie słyszeliście? Cóż, ja też nie. Co nie zmienia faktu, że Katie Caulfield warto poznać, szczególnie jeśli nieobca Wam polska scena noise-rockowa. Ba, mam wrażenie, że ich anonimowość działa im wręcz na korzyść – jak inaczej wytłumaczyć, że ich album „Sow Thistles” z 2015 w jednym z podsumowań zdobył tytuł „Najlepszej płyty znikąd”…  (FB)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , .