Koncert zespołu Marduk stoi pod znakiem zapytania

Za niecałe dwa tygodnie grupa Marduk zagra w Polsce dwa koncerty:

01.05.2018 – Poznań, U Bazyla (wydarzenie)
02.05.2018 – Rzeszów, Life House (wydarzenie)

Rzeszowscy radni PiS tak komentują sytuację:
Nasz sprzeciw budzą również pojawiające się w Rzeszowie plakaty promujące tą imprezę, a które zawierają oczywiste symbole antychrześcijańskie i satanistyczne

Taka informacja została skierowana do Life House:
W ostatnim czasie nasze środowisko wielokrotnie wykazywało zrozumienie dla wysiłków Waszego klubu chcącego współtworzyć rzeszowskie życie kulturalne przez organizowanie wartościowych imprez dla młodzieży

Jednak tak jak my wykazaliśmy wrażliwość dla kulturalnej aktywności klubu Life House, tak domagamy się, aby przy planowaniu koncertów wykazali się Państwo wrażliwością i nie organizowali imprez, których satanistyczna wymowa uraża zdecydowaną większość mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia” – dodali politycy PiS.

Dorian Pik, menedżer Life House, w rozmowie z Rzeszów News mówi, że to nie klub jest organizatorem majowego koncertu, tylko znana w całej Europie agencja koncertowa Massive Music. Life House wynajął jej tylko miejsce na organizację koncertu.

Agencja zapewniła nas, że żaden zespół, który wystąpi na koncercie w jego trakcie nie obraża jakichkolwiek symboli religijnych. To, że w nazwie zespołu Marduk jest odwrócony krzyż, wynika ze stylistyki, jakiej na co dzień używają zespoły black metalowe. Często ma być ona mroczna, ale z satanizmem nie ma nic wspólnego – mówi Pik.

Dla niego apel radnych PiS jest nieporozumieniem. – Ktoś, coś sobie źle skojarzył. Rozumiałbym protesty przeciwko koncertowi zespołu np. Behemoth, ale te, który u nas wystąpią, koncertują po całej Europie i nikt takich problemów nie robił, jak w Rzeszowie. Nie ma żadnych podstaw, by się burzyć – uważa Dorian Pik.

Life House koncertu nie zamierza odwoływać. – No chyba, że Rada Miasta wyda nam taki nakaz, to się do niego dostosujemy. Ale chyba rada nie ma do tego uprawnień – dodaje menedżer klubu.

źródło: http://rzeszow-news.pl


Piotr

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , .