Korpiklaani zdradza okładkę nowej płyty

Fiński folk metalowy zespół Korpiklaani zdradził, że 7 września ukaże się nowy studyjny album. Materiał zatytułowany Kulkija ukaże się nakładem Nuclear Blast. Ujawniono również okładkę, która będzie zdobić nowe wydawnictwo. Autorem jest Jan Yrlund (Battle Beast, Manowar).

Założyciel Korpiklaani, Jonne Järvelä, skomentował: „Nigdy nie byliśmy tak usatysfakcjonowani końcowym wynikiem naszej pracy, jak w przypadku ‘Kulkija’. Staraliśmy się być bardzo naturalni, i właśnie tę naturalność będziecie wkrótce w stanie usłyszeć bardzo wyraźnie. Album ten jest podróżą, która poprawia samopoczucie.

Akordeonista Sami Perttula dodał: “Kulkija nie jest zwykłą kolekcją piosenek, to jest ‘namacalny’ album z unikalną atmosferą, która towarzyszy słuchaczowi podczas tej długiej podróży. Wszystkie piosenki zostały przygotowane zawczasu, a więc nie były zmieniane w studio. Tuomas i ja mieliśmy mnóstwo wolności w rozwijaniu i graniu folkowych kompozycji.”

Järvelä mówi, że płyta ‘Kulkija’ nie powinna być porównywana z żadnym z wcześniejszych albumów Korpiklaani. „To właściwie jest zupełnie nowy rodzaj płyty”, powiedział. „Mamy nowego producenta i nową osobę odpowiedzialną za mix. Na płycie znajduje się 14 piosenek, więc jej format będzie zgoła inny, ale wciąż może pojawić się pewne podobieństwo pomiędzy utworami.

Skrzypek Tuomas Rounakari dodał: „Będzie to muzyka Korpiklaani, będzie brzmieć jak Korpiklaani, ale w moim odczuciu jest to wyraźna kontynuacja brzmienia z ‘Manali’ (2012) do Noity (2015) i z ‘Noity’ do nadchodzącego albumu. Jest to płyta podnosząca na duchu. Większość utworów wiążą wspólne historie, co jest bardzo ważne, ponieważ wpływa to na ogólny optymistyczny charakter płyty. Jest ona mniej skompresowana, ale bardziej muzykalna. Tak właśnie zapatruję się na muzykę. Wg mnie wiele albumów jest przeprodukowanych. Są ulepszane do takiego stopnia, że muzyka w ogóle nie tętni życiem. Możesz w piosence umieścić wszystko, może być niezwykle techniczna i świetna w intonacji i tak dalej…Ale wciąż będzie brzmieć machinalnie.


źródło: http://www.blabbermouth.net
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Tagi: , , , , .