Legendarny zespół ze Szwecji na Summer Dying Loud 2020

  •  
  •  
  •  
  •  

Organizator jednego z najciekawszych metalowych festiwalów w Polsce – Summer Dying Loud ogłosił właśnie kolejne zespoły, które wystąpią na tegorocznej edycji.
W kolejnej turze potwierdzono obecność następujących zespołów:

Tiamat (Gothic Rock)

Szwedzka legenda! Tiamat to zespół kultowy, który jednym tchem wymieniany jest z takimi sławami jak Type’o’Negative, czy Paradise Lost! Ciągłe eksperymentowanie i wyprzedzanie muzycznych trendów towarzyszy im od samego początku istnienia. Przełomowe płyty: „Clouds” (1992) i „Wildhoney” (1994) stały się kamieniami milowymi gatunku. Jeśli dodamy, że to właśnie ten materiał wykonają w Aleksandrowie Łódzkim to już chyba nikogo nie zdziwi, że będą występować w roli co-headliner’a. Szlifujcie teksty, będzie się działo!

Ragehammer (Black/Thrash Metal)

Powstały w 2011 roku w Krakowie, zainspirowany dokonaniami Bogów z Venom, Sodom, Bathory i Impaled Nazarene, wymierzony we wszystkich i wszystko, co święte i poprawne. Od wydanego w 2012 demo “War Hawks” (Mythrone Promotions), poprzez pełnoczasowy debiut “The Hammer Doctrine” (Pagan Records, 2016), od wczesnych koncertów w lokalnych pubach i klubach, po dzielenie sceny z tuzami w rodzaju Deströyer 666, Angelcorpse, Toxic Holocaust, czy Cannibal Corpse, niemal 10-letnia droga Ragehammer jest bardzo jasno określona: surowy, nienawistny Black/Thrash Metal, bez kompromisów, zbędnego dystansu i miłosierdzia.

Po czteroletniej przerwie wydawniczej i rocznej koncertowej, zespół powraca w niezmienionym składzie, żeby ponownie plunąć z pogardą na przeżartą trendami i przerostem estetyki nad etyką scenę. Tym razem idąc Na Pewną Śmierć…

Wcześniej potwierdzone kapele to:
Anathema (Progressive/Atmospheric Rock) jako drugi headliner
Me And That Man (Blues/Folk Rock)
Motorowl (Psychodelic/Doom Rock)
Diuna (Desert Rock)
Napalm Death (Grindcore)
Night Demon (Heavy Metal)
Katla (Stoner/Drone/Doom Metal)
Dom Zły (Post-Black Metal)
Deszcz (HC/Crust)
Fleshworld (Post-HC/Noise)
Tides From Nebula (Post-Rock)
The Dead Goats (Death Metal)
Enslaved (Progressive Black/Viking Metal)
Asphyx (Death/Doom Metal)
Year Of The Cobra (Psychedelic Doom Metal)
Only Sons (Grunge/Stoner Rock)

10-12.09.2020 – Aleksandrów Łódzki, MOSiR (wydarzenie)

Karnet 3-dniowy można już zakupić w cenie 139 zł na ebilet.

Summer Dying Loud 2020 TiamatSummer Dying Loud 2020 Ragehammer


Summer Dying Loud 2020 anathemaSummer Dying Loud 2020 me and that manSummer Dying Loud 2020 motorowlSummer Dying Loud 2020 diunaźródło: Summer Dying Loud

Piotr

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .