Lider Moonspell otworzył Alma Mater Records

Fernando Ribeiro, wokalista portugalskich pionierów dark metalu z Moonspell, wydaje się nigdy nie odpoczywać. Oprócz jeżdżenia w niezliczone trasy koncertowe okrążające całą planetę, a także wydawania wysoko ocenianych płyt, muzyk niedawno napisał tomik mrocznej poezji wydanej w języku angielskim. Jakby tego było mało, ostatnio Ribeiro zaprezentował logo swojej nowej wytwórni, Alma Mater Books & Records. Alma Mater nie będzie zajmować się tylko tym, w czym Ribeiro odnajduje się najlepiej jako profesjonalny muzyk, którego kariera trwa ponad 25 lat. Wytwórnia będzie zajmować się również wydawaniem niezwykle interesujących wydań książek. Alma Mater to połączenie heavymetalowej sztuki wraz z magią książek pod skrzydłami jednej wytwórni.

Komentarz Ribeiro: „Pomimo tego, że kocham wszystko to, co robię wraz z Moonspell, zawsze chciałem zajmować się innymi rzeczami. Wielu moich idoli takich, jak Quorthon z Bathory czy Tom Gabriel Fischer (ex-Celtic Frost, Triptykon) zajmowali się innymi sprawami wokół ich zespołów, jednak nie ograniczali się tylko i wyłącznie do tego. Jest to dla mnie wielce inspirujące. Łączenie dwóch rzeczy, które są dla mnie najważniejsze na świecie, czyli wspaniała i wymowna muzyka wraz z doskonałą literaturą/poezją, jest moim planem na Alma Mater. Nasze starania i praca, które włożyliśmy w Moonspell zostaną odzwierciedlone w pracy wytwórni. Robimy co tylko możemy, by uczynić Alma Mater Books & Records niezwykle solidną i jakościową marką, której przyszłość leży w odnajdywaniu i podpisywaniu umów z młodymi portugalskimi talentami. Zrobimy wszystko, by zapewnić im wszystko czego potrzebują.

Oprócz tego zerkniemy z powrotem na nasz dorobek muzyczny i postaramy się stworzyć niezwykle interesujące wydania płyt. Co więcej, oddamy hołd zespołom, które stanowiły dla nas duże źródło inspiracji na przestrzeni lat i wydamy specjalne edycje takich niepodrabialnych klasyków, jak Clouds od Tiamat czy wczesny, niesłychanie surowy materiał od Paradise Lost. A to tylko mała część planów Alma Mater!


źródło: http://www.blabbermouth.net
tłumaczenie: Marcel Szczepanik

Piotr

Głównodowodzący KVLTowi, fan undergroundu oraz maniakalny zbieracz płyt CD.
Piotr

Latest posts by Piotr (see all)

Tagi: , , , , .