Lunatic Soul wydaje nowy album

  •  
  •  
  •  
  •  

Mariusz Duda potwierdził na swoich mediach społecznościowych, że nagrania nowego, siódmego albumu Lunatic Soul wchodzą w ostatnią fazę. Następca płyt Fractured i Under The Fragmented Sky jest już prawie gotowy.

Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul – pisze Mariusz DudaSporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie 😉 i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego „Wasteland”, ale jakimś cudem nowa płyta LS jest już w 75% skończona.

Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki. Premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku.

Album ukaże się w dwóch wersjach. Na płycie znajdzie się 6 utworów, całość będzie trwała około 40-tu minut. Krążek ukaże się również w wersji dwupłytowej, na której znajdzie się… kolejne 40 minut muzyki, głównie instrumentalnej, w tym 26 minutowa suita Transition 2. W sumie słuchacze otrzymają więc blisko 80 minut nowego materiału. Muzycznie nowa płyta ma być powrotem do korzeni. Dosłownie.

Płyta będzie mroczno – folkowa, organiczna, słowiańsko – skandynawska. (…)

To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc „leśne i słowiańskie klimaty” zawsze były i będą częścią mojego życia. – mówi Duda.

Album Lunatic Soul zostanie wydany dzięki Mystic Production. Wkrótce więcej informacji.

Źródło: Lunatic Soul, Mystic Production

Tagi: , , , .